Bez właściwej kategorii prawa jazdy i uprawnień transportowych przewoził wrak auta

Kierowca autolawety nie miał prawa jazdy odpowiedniej kategorii do prowadzenia tego typu pojazdu. Nie okazał też żadnego dokumentu uprawniającego do wykonywania przewozów drogowych. Oprócz tego ciężarówka nie była wyposażona w tachograf. Nieprawidłowy przewóz wraku samochodu osobowego do stacji demontażu wstrzymali funkcjonariusze z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

 

W poniedziałek, 12 września, na drodze wojewódzkiej nr 616 w Grudusku patrol ITD zatrzymał do kontroli autolawetę przewożącą wrak samochodu osobowego do stacji demontażu. Powodem interwencji było podejrzenie przekroczenia dozwolonego tonażu pojazdu.

– Okazało się, że autolaweta jest zarejestrowana jako pojazd ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 4,6 t. Jej rzeczywista masa całkowita wynosiła 4,5 t. Kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu. W trakcie dalszych czynności kontrolnych inspektorzy ustalili, że kontrolowany mężczyzna ma jedynie prawo jazdy kategorii B. W tym przypadku powinien mieć również prawo jazdy co najmniej kat. C1 – informuje Główny Inspektorat transportu Drogowego.

 

Inspektorzy zakazali kierowcy dalszej jazdy i przekazali sprawę funkcjonariuszom policji. Okazało się, że nie była to jedyna nieprawidłowość stwierdzona w trakcie kontroli.

– Pojazd nie był wyposażony w tachograf. Kierujący nie okazał do kontroli żadnego dokumentu uprawniającego przedsiębiorcę do wykonywania przewozów drogowych. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Kara pieniężna może grozić też osobie zarządzającej transportem w firmie. Pojazd, po zakończonej kontroli drogowej, został przekazany przedsiębiorcy – czytamy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments