Amelia Dzieleńska i Kacper Krawczyk będą reprezentować dekanat przasnyski w diecezjalnym etapie konkursu biblijnego w Gostyninie

W czwartek, 9 marca w Szkole Podstawowej w Nowej Krępie odbył się dekanalny etap XXIX Konkursu Wiedzy Biblijnej z Ewangelii wg św. Łukasza dla uczniów klas V-VIII.

 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej. Celem konkursu jest poznanie treści biblijnych, popularyzacja wartości w niej zawartych, a także kształtowanie wśród młodego pokolenia wrażliwości na potrzeby innych ludzi.

– W tym roku tematem konkursu była Ewangelia wg św. Łukasza. Uczniowie dekanatu przasnyskiego z 5 parafii wykazywali się swoją wiedzą po lekturze księgi Pisma Świętego.  Przybyli wraz ze swoimi rodzicami i katechetami, którzy wspierali uczestników konkursu – informuje Szkoła Podstawowa w Nowej Krępie.

Komisja konkursowa, której przewodniczył ks. dziekan Jacek Daszkowski, wyłoniła dwoje zwycięzców.

 

Wyniki:

I miejsce – Amelia Dzieleńska ze Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie ,

Il miejsce – Kacper Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Lesznie.

– Będą oni reprezentować dekanat przasnyski w diecezjalnym etapie konkursu, który odbędzie się w Gostyninie 21 kwietnia 2023r. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments