Akt wandalizmu w kościele. Sprawca wszedł i zniszczył obrazy

Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 lipca w kościele parafialnym św. Józefa w Makowie Mazowieckim. Około południa do kościoła wszedł nieznany sprawca i zaczął niszczyć obrazy. Zareagowała kobieta, która była świadkiem zdarzenia.

 

Jak informuje Monika Winnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckiem, w sobotę, 30 lipca około godziny 12.00 do kościoła przy parafii św. Józefa w Makowie Maz. wtargnął nieznany sprawca.

– Z relacji jedynego świadka zdarzenia, kobiety, która w tym czasie akurat przebywała w kościele, wynika, że do kościoła wszedł mężczyzna w czapeczce i ciemnych okularach, słuchający głośnej muzyki. Przewrócił znajdujące się kościele obrazy, następnie zaczął je kopać – mówi nasza rozmówczyni.

 

Obecna na miejscu kobieta zapobiegła dalszemu wandalizmowi. Mężczyzna uciekł. Przybyła na miejsce policja zabezpieczyła ślady. Trwają poszukiwania sprawcy.

– To najprawdopodobniej młoda osoba, możliwe, że pod wpływem alkoholu – wyjaśnia rzeczniczka i apeluje do wszystkich, którzy mogą mieć jakieś informacje mogące pomóc w ujęciu sprawcy o kontakt z Komendą Policji w Makowie Mazowieckim.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
10 dni temu

Żarty sobie robił z wiary i to jeszcze w moim mieście

Ela
Ela
10 dni temu
Reply to  Arkadiusz

Jak nie wierzy,niech nie dotyka tego co do niego nie należy, żeby mu łapy uschly za takie coś

Ryszard
Ryszard
10 dni temu

Policja prowadzi dochodzenie ustalenia sprawcy dewastacji obraazów