Akt wandalizmu w kościele. Sprawca wszedł i zniszczył obrazy

Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 lipca w kościele parafialnym św. Józefa w Makowie Mazowieckim. Około południa do kościoła wszedł nieznany sprawca i zaczął niszczyć obrazy. Zareagowała kobieta, która była świadkiem zdarzenia.

 

Jak informuje Monika Winnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckiem, w sobotę, 30 lipca około godziny 12.00 do kościoła przy parafii św. Józefa w Makowie Maz. wtargnął nieznany sprawca.

– Z relacji jedynego świadka zdarzenia, kobiety, która w tym czasie akurat przebywała w kościele, wynika, że do kościoła wszedł mężczyzna w czapeczce i ciemnych okularach, słuchający głośnej muzyki. Przewrócił znajdujące się kościele obrazy, następnie zaczął je kopać – mówi nasza rozmówczyni.

 

Obecna na miejscu kobieta zapobiegła dalszemu wandalizmowi. Mężczyzna uciekł. Przybyła na miejsce policja zabezpieczyła ślady. Trwają poszukiwania sprawcy.

– To najprawdopodobniej młoda osoba, możliwe, że pod wpływem alkoholu – wyjaśnia rzeczniczka i apeluje do wszystkich, którzy mogą mieć jakieś informacje mogące pomóc w ujęciu sprawcy o kontakt z Komendą Policji w Makowie Mazowieckim.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Żarty sobie robił z wiary i to jeszcze w moim mieście

Ela
Ela
1 rok temu
Reply to  Arkadiusz

Jak nie wierzy,niech nie dotyka tego co do niego nie należy, żeby mu łapy uschly za takie coś

Ryszard
Ryszard
1 rok temu

Policja prowadzi dochodzenie ustalenia sprawcy dewastacji obraazów