600-lecie Makowa Mazowieckiego. Rozpoczyna się świętowanie. Co będzie się działo?

Już niebawem nasz południowy sąsiad będzie obchodził 600. urodziny. Władze miejskie przygotowały z tej okazji szereg atrakcji, które skumulują się podczas nadchodzącego weekendu. Impreza rozpocznie się z przytupem, występem legendarnego zespołu „Mazowsze”, które w 2017 r. zebrało owacje na stojąco podczas dożynek wojewódzko – powiatowych zorganizowanych pod Przasnyszem. Tego występu nie można przegapić, choć czekają także inne atrakcje.

 

Wkrótce Maków Mazowiecki rozpocznie świętowanie Jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich. Nowa, duża scena już stanęła na makowskim rynku, w oczekiwaniu na otwarcie imprezy.

Wielkie rozpoczęcie obchodów odbędzie się 18 czerwca o godz. 17.00. Specjalnie dla Państwa to wyjątkowe wydarzenie zainauguruje Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

W kolejny weekend świętowanie rozpocznie się o godzinie 18.00 występem Teatru Kultureska z „Bajeczną Fiestą”. O 19.00 zagra fantastyczny zespół Carol Marcovski, grający m.in. energetycznego rocka i niezapomniane covery. Półtorej godziny później (o 20.30) będzie można przypomnieć sobie wiecznie żywe przeboje Alicji Majewskiej, która od lat ujmuje nie tylko pięknym głosem, ale i niespotykaną artystyczną wrażliwością.

26 czerwca o 20.30 wystąpi zespół Neoklez, a zaraz po nim rozpocznie się seans kina plenerowego.

27 czerwca o 21.00 mieszkańców czeka koncert rappera Kękę.

25 i 26 czerwca na makowskim rynku staną także foodtrucki i ogródki piwne. Szczegóły imprezy na plakacie.

 

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek
Zenek
1 rok temu

„Południowy sąsiad” to brzmi jakbyście pisali co najmniej o Słowacji. A tu chodzi o Maków. Co raz lepsze te artykuły w Infoprzasnysz. Brawka!