5MBOT podpisała porozumienie o współpracy ze spółką PGE Dystrybucja S.A.

Mazowieccy terytorialsi podpisali porozumienie o współpracy ze spółką PGE Dystrybucja S.A. Umowa określa wspólne szkolenia z energetykami, a także działania podejmowane w obszarze zarządzania kryzysowego, spowodowane np. przerwą w dostawie prądu na terenie Mazowsza.

 

Z końcem listopada przypieczętowano współpracę z operatorem dystrybucji energii, który zapewnia dostawę prądu m.in. mieszkańcom Mazowsza. W Radzyniu Podlaskim odbyło się ćwiczenie epizodyczne, którego wykonawcą byli żołnierze 2 LBOT. Ćwiczono awaryjne zasilanie w energię elektryczną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Halę sportową. Po ćwiczeniu, w Urzędzie Miasta Radzynia Podlaskiego podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy PGE Dystrybucja S.A. a Brygadami WOT, na terenie których firma funkcjonuje.

Pismo o współpracy zostało podpisane 29 listopada przez prezesa PGE Dystrybucja Jarosława Kwaska oraz ppłk. Artura Inczewskiego, który reprezentował dowódcę 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Dokument określa zasady stałej współpracy na rzecz obronności i bezpieczeństwa mieszkańców województwa mazowieckiego. Współpraca obejmuje m.in. wsparcie podczas usuwania awarii energetycznych w stałych rejonach odpowiedzialności brygad OT, w ramach posiadanych sił i środków, zgodnie z przeznaczeniem WOT, wykorzystanie potencjału w realizacji szkoleń specjalistycznych, a także organizację wspólnych ćwiczeń i treningów.

Ppłk Artur Inczewski, zastępca dowódcy 5 Mazowieckiej Brygady OT podkreślił, że podpisanie porozumienia z PGE Dystrybucja to kolejny krok do umocnienia działań na rzecz obronności państwa i bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców. To możliwość wzajemnego korzystania ze sprzętu, które obie strony mają na wyposażeniu, baz szkoleniowych, ale przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń, pozyskanie wiedzy od specjalistów w dziedzinie energetyki. Przełoży się to w przyszłości na szybkie, sprawne i efektywne działanie na wypadek, gdy wykorzystanie sił i środków Brygady będzie niezbędne w sytuacjach kryzysowych.

 

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments