37-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna stracili kilka tysięcy złotych

Kolejne osoby z naszego regionu padły ofiarami oszustów. Tym razem po kilka tysięcy złotych straciło dwoje mieszkańców powiatu makowskiego: 37-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna.

 

– Do 37 – letniej kobiety zadzwoniła osoba z pytaniem czy ta wykonywała w ostatnim czasie przelew, kobieta zaprzeczyła. W rozmowie z kolejną osobą uzyskała informację, że na jej konto próbowano się włamać. Po namowie kobieta zgodziła się, by fikcyjny urzędnik pomógł jej zabezpieczyć pieniądze. Zainstalowała aplikację, o którą prosił rozmówca i wygenerowała kody blik, które miały służyć weryfikacji. 37 – latka straciła prawie 2 tysiące złotych – informuje Monika Winnik z KPP Maków Maz.

 

36 – letni mężczyzna z kolei, został oszukany po tym, jak na jednym z portali wystawił ubrania na sprzedaż.

– Odezwała się do niego osoba zainteresowana aukcją i w rozmowie poprosiła o numer telefonu do sprzedającego. Mężczyzna otrzymał wiadomość sms, w której był link, kliknął w niego i został przekierowany do bankowości internetowej, na którą zalogował się. Z konta 36 –  latka zniknęło blisko 4 tysiące złotych – dodaje rzeczniczka.

Policja apeluje o ostrożność i zachowanie rozsądku przy transakcjach internetowych.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
1 rok temu

Gapie🤔🤔🤔

obserwator
obserwator
1 rok temu

to zapewne są pracownicy banku, bo nawet jak operacja nie została do końca zamknięta to banki odrzucają zgłoszenie o podejrzeniu zajścia oszustwa