28-letni stalker uporczywie nękał swoich sąsiadów. Trafił do aresztu na trzy miesiące

28-latek pomimo zarzutów o uporczywe nękanie sąsiadów i naruszenie miru domowego, nie stosował się do zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych. Został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.

 

W marcu policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który wtargnął na posesję swoich sąsiadów.

– Zaniepokojone małżeństwo poinformowało policję, ponieważ mężczyzna nie reagował na żądanie opuszczenia posesji. Był agresywny, wyzywał ich słowami wulgarnymi i groził. Taka sytuacja nie wydarzyła się po raz pierwszy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od kilku tygodni uporczywie nękał swoich sąsiadów. Ciągle ich nachodził, niepokoił, budził w nocy. Mimo wyraźnego sprzeciwu małżeństwa, 28-latek  nie przestawał nękać pokrzywdzonych, był coraz bardziej nachalny i agresywny, dlatego pokrzywdzeni podjęli decyzje o zgłoszeniu tej sprawy policjantom – relacjonuje asp. Magda Zarembska.

28-latek usłyszał zarzuty stalkingu i naruszenia miru domowego. Zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m. Niestety mężczyzna nie zastosował się do orzeczonych wobec niego środków zapobiegawczych i nadal nachodził swoje ofiary.

W czwartek, 11 kwietnia na policję zgłosił się kolejny sąsiad 28-latka, który także złożył zawiadomienie o uporczywym nękaniu.

– Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna ciągle nachodził zgłaszającego w miejscu zamieszkania, budził w nocy i groził mu. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierował motocyklem mimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów – dodaje rzeczniczka.

Agresor został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments