10 tys. zł z Fundacji Orlen dla Towarzystwa Przyjaciół Chorzel

Towarzystwo Przyjaciół Chorzel otrzymało grant w wysokości 10 tys. złotych z Fundacji Orlen na realizację projektu „Śladami Sacharynka – na tropie przygody z historią Pogranicza”.

 

„Moje miejsce na Ziemi” to jeden z  programów grantowych, który po raz piąty realizuje Fundacja Orlen, wspierając organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski.

W tym roku zgłaszane projekty miały dotyczyć upowszechniania kultury fizycznej, sportu i rekreacji, działalności na rzecz ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu, a także podwyższeniu poziomu bezpieczeństwa publicznego i zachowaniu dziedzictwa historycznego oraz rozwoju edukacji, kultury i sztuki.

Do walki o pieniądze stanęło Towarzystwo Przyjaciół Chorzel, które po raz trzeci otrzymało grant z programu.

 

– Jesteśmy z siebie niezmiernie dumni! Na pięć edycji tego niezwykle ciekawego programu udało nam się zdobyć grant aż trzykrotnie. Chyba o czymś to świadczy. Tym razem uzyskaliśmy grant na stworzenie cyklu gier terenowo – turystycznych na terenie Chorzel. Liczymy na współpracę ze szkołami i chcemy zaprosić do tego grupę młodzieży, która może z nami współtworzyć projekt – wyjaśnia towarzystwo.

Kwota otrzymanego dofinansowania to 10 tys. złotych. Towarzystwo Przyjaciół Chorzel realizując projekt pod nazwą „Śladami Sacharynka – na tropie przygody z historią Pogranicza” ma zamiar zaprosić młodzież na warsztaty, stworzyć elektroniczną wersję scenariuszy gier oraz wydać komiks.

–  Już niebawem pierwsze spotkania, dyskusje i nauka, jak robić podobne gry samodzielnie – dodają.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aj.
Aj.
30 dni temu

A na Onecie, też jest ciekawy artykuł
Kilkadziesiąt parafii w całej Polsce otrzymało w ostatnich dniach opiewające na setki tys. zł przelewy, których nadawcą była centrala Lasów Państwowych. To wynik konkursu „Drewno jest z lasu”, którego zadaniem miała być promocja drewna jako materiału budowlanego. Beneficjentami programu grantowego w teorii mogły być samorządy, stowarzyszenia czy instytucje pożytku publicznego, ale zamiast tego aż 85 proc. wszystkich nagrodzonych to… parafie lub klasztory. Co ciekawsze, część z nich to wspólnoty, do których należą działacze Solidarnej Polski.”

Aj.
Aj.
30 dni temu
Reply to  Aj.

No to za minusa : Ciąg dalszy. „Na czele komisji, która przyznawała pieniądze w konkursie, stanęli pracownicy Lasów Państwowych, którzy są również działaczami Solidarnej PolskiJedną z osób zatwierdzających wnioski była Ewa Jedlikowska, dyrektor Ośrodka Kultury Lasu Lasów Państwowych. Głosowała ona za przekazaniem dotacji do związanej z nią parafii w Koziegłowach pod PoznaniemDotacja poszła też do parafii w Tolkmicku na Mazurach. Z tej miejscowości pochodzi rzecznik prasowy Lasów Państwowych Michał GzowskiJak ustalił Onet, cała procedura konkursowa została zorganizowana w taki sposób, by 11 mln zł trafiło głównie do miejsc zaprzyjaźnionych z dyrekcją Lasów PaństwowychOnet na swoich łamach już wielokrotnie opisywał nieprawidłowości… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
30 dni temu
Reply to  Aj.

No i? Zwolennicy PiS napiszą zaraz, że to bardzo dobrze. Te sprane łby nigdy nie ogarną, że PiS dyma nas na lewo i prawo, samemu kradnąc ile się da. Pisałem kiedyś, że Lasy Państwowe to pasożyt. Bo gospodarują na 1/3 powierzchni kraju, a do budżetu nie dołożą nawet złotówki. Co zarobią to przejedzą. To mnie zaraz zjechali, że za peło to lasy chcieli prywatyzować, a miłościwy Jarosław zostawil lasy wspólne.

Maro (xuj nie prawdziwek)
Maro (xuj nie prawdziwek)
29 dni temu

a ja wierzylem ze wyprzedaz mienia narodowego jak Lasy Panstwowe , LOT i pare innych chcieli pseudoroszcenia splacic
i zakonczyc ostatni finalny rozbior kraju

Pasjonat
Pasjonat
30 dni temu
Reply to  Aj.

To nie z twojego,

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
30 dni temu
Reply to  Pasjonat

A z czyjego?

Maro (xuj nie prawdziwek)
Maro (xuj nie prawdziwek)
29 dni temu

Stiopa wasze na syberi -wiecznej zmarzlinie ;0 😉

lulka
lulka
29 dni temu
Reply to  Pasjonat

Z naszych podatków PASJONACIE od siedmiu boleści .