Złoto i brąz dla przasnyskich żołnierzy na mistrzostwach 16. Dywizji Zmechanizowanej.

W dniach 09 – 12 września we Fromborku odbyły się mistrzostwa 16. Dywizji Zmechanizowanej w biegach na orientację.

Gospodarzem zmagań była 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej. Zawody zostały podzielone na trzy etapy. Pierwszy został zrealizowany w rejonie wzgórza katedralnego we Fromborku, w którym rywalizowano na dystansie sprinterskim. Na najniższym stopniu podium stanął w kategorii M35 mł. chor. Damian Damazyn.

W drugim dniu biegów rozegrano „klasyk”, w którym złoty medal zdobył w kategorii M35 szer. Łukasz Zimmer. Trzeci etap to popis naszej sztafety mieszanej, która z przewagą 7 minut i 7sekund nad drugim zespołem 2. Pułku Saperów z Kazunia, zdobyła złote medale. „Złota” sztafeta wystąpiła w składzie: st. kpr. Mariusz Tyburski, kpr. Sandra Szost, szer. Sylwia Całka, szer. Krzysztof Żebrowski.

Ostatecznie reprezentacja 2. Ośrodka Radioelektronicznego uplasowała się na 4 pozycji wśród 18 reprezentacji jednostek wojskowych. Gratulujemy uzyskanych wyników.