Wigilia trzecioklasistów w Szkole Podstawowej Nr 1

Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem. Najbardziej jednak cieszy nas sam okres przygotowań i oczekiwań do nich.

A któż bardziej cieszy się z nadchodzących świąt , jak nie dzieci! Dlatego trzecioklasiści postanowili  kultywować  tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe nie tylko w swoich rodzinnych domach, ale także w szkole.

Sala gimnastyczna  stała się   ogromnym salonem,  w którym  dzieci wraz z rodzicami przygotowały wigilię. Ubrały  drzewko świerkowe w własnoręcznie wykonane  ozdoby. Wykonały  stroiki świąteczne. Zadbały o piękny wystrój stołów.

W tak przygotowanej scenerii wszyscy obejrzeli teatrzyk bożonarodzeniowy, podzielili się wspólnie opłatkiem składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło  też śpiewu kolęd i pastorałek . Największą niespodzianką było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który przekazał dzieciom świąteczne życzenia, wykorzystując  cudo techniki, jakim jest   internet. Oj, działo  się, co niemiara!

Teraz przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia w naszych domach.

My – trzecioklasiści – wraz z naszymi wychowawczyniami, składamy Wam serdeczne życzenia. Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wniosą w wasze życie radość i pokój, a wasze domy niech ogrzeje ciepły uśmiech i życzliwość.Szkoła Podstawowa Nr 1 w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments