W tym roku najmłodsi nie powędrują do Rostkowa.

Ks. Jarosław Kamiński, dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Płockiej wydał komunikat dotyczący tegorocznej 38. Pielgrzymki Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. W związku z epidemią koronawirusa dzieci pozostaną w domach.

 

Mimo, że do września pozostało jeszcze trochę czasu, to Kuria Płocka wystosowała komunikat dotyczący 38. Pielgrzymki Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa.

Niestety, w związku z panującą w Polsce epidemią koronawirusa wyprawa przyjmie całkowicie nową formułę, tak jak w przypadku Pielgrzymki na Jasną Górę. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami przez rząd dotyczącymi sposobu przemieszczania się i odstępów między ludźmi w pieszą wędrówkę nie wyruszą najmłodsze dzieci.

– Aktualny stan prawny, wytyczne sanitarne oraz zdrowy rozsądek sugerują, aby pielgrzymowanie do miejsc kultu związanych ze św. Stanisławem Kostką ograniczyć wyłącznie do młodzieży i to w ograniczonym zakresie. Natomiast dla dzieci przygotujemy specjalne spotkania video o św. Stanisławie Kostce, które będzie można wykorzystać podczas katechezy szkolnej – poinformował Ks. Jarosław Kamiński, dyrektor wydziału duszpasterskiego  Kurii Płockiej.

 

w.b.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments