V ETAP ZiMNaR z towarzystwem dzikiej przyrody

Kolejny etap ZiMNaRa w Przasnyszu za nami. W piątym biegu rozgrywanym 04.02.2017 r. wzięło udział 45 uczestników. Pogoda dopisała.

Kilka stopni mrozu nikomu nie przeszkadzało, ale chłodny wiatr na otwartej przestrzeni lotniska potęgował uczucie zimna i dokuczał na najdłuższej prostej. Największe utrudnienie podobnie jak w poprzednim biegu stanowiła warstwa zmrożonego śniegu pokrywająca trasę.

Niektórzy zawodnicy dostosowali się do panujących warunków zakładając kolce na buty. Pozostali robili co mogli walcząc o przyczepność na wyślizganych fragmentach trasy. Nie zawsze udało się utrzymać na nogach.

Dodatkowych emocji w piątym etapie dostarczyła dzika przyroda. Kilka minut po starcie w kierunku zawodników ruszyło ogromne stado saren i na pełnej prędkości przebiegło między zawodnikami. Kilkoro z nich ledwie uniknęła kolizji. Bliskie spotkanie ze zwierzyną podniosło poziom adrenaliny ale zawodnicy zachowali zimną krew i w porę się zatrzymali. Wyjątkiem był Jakub Długołęcki, który nie zwracając uwagi na watahę kontynuował bieg. W starciu z tym potężnym przedstawicielem gatunku homo sapiens te drobne sarenki ponosiły większe ryzyko. Na pamiątkę spotkania sarny zostawiły swój ślad w postaci wydartej kieszeni spodenek. Jak twierdzi Kuba kieszeń i tak była pusta.

W piątym etapie padły kolejne rekordy. Większość zawodników poprawiła rezultaty z zeszłego tygodnia. Największy progres zrobiła Marzena Długołęcka (49:16) z Zielonej poprawiaj ostatni wynik niemal 4 minuty.

Zwycięzcą etapu został zawodnik KS Maków Biega Krzysztof Żebrowski (24:26), który w zawodach wystąpił po raz pierwszy. Tym występem zawodnik pobił rekord trasy należący do lidera klasyfikacji generalnej Michała Makowskiego z AZS-AWF Warszawa. Michał tym razem zajął drugie miejsce pokonując trasę w 25 minut u 25 sekund. Jako trzeci linię mety przekroczył Arkadiusz NAROJCZYK (28:44) z KS Maków Biega i po raz dugi stanął na podium.

Wśród pań tym razem bezkonkurencyjna była Wiktoria Olkowska (33:20) z KS Maków Biega, która poprawiła swój ostatni wynik ponad 3 minuty. Drugie miejsce zajęła Anna Urbaniak (33:55) z Jednorożca, również poprawiając swój rekord i utrzymała się na miejscu liderki w klasyfikacji generalnej. Miejsce trzecie zajęła Marta Ruszczyńska (34:16) z Bogatego reprezentująca KS Maków Biega.

Dwóch zawodników startujących w klasyfikacji mundurowej etap zaliczało na wyjeździe w ramach półmaratonu komandosa w Warszawie. Do klasyfikacji ZiMNaRa został zaliczony czas po 7 km.