Uczniowie przasnyskiej „Dwójki” zainscenizowali słynne dzieła malarstwa. [FOTO]

Żywe obrazy to „zainscenizowane” arcydzieła malarstwa. Kreatywni uczniowie z kl. VI D oraz VII Az przasnyskiej szkoły nr 2 wybrali obraz, przygotowali stroje i upozowali siebie tak, by do złudzenia przypominać malarski oryginał. Wszystko z powodu uroczystego otwarcia wystawy z okazji Dnia Dziecka.

 

Jest m.in. portret Damy z gronostajem, Pomarańczarki oraz obraz przedstawiający Syna człowieczego.

Tradycja żywych obrazów (franc. tableaux vivants) sięga początków XVIII w., a ich największa popularność przypada na przełom XIX i XX w., kiedy to fotografie żywych, upozowanych obrazów sprzedawane były w formie pocztówek.

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ktoś
ktoś
7 miesięcy temu

brawo.można inaczej niż przed kompem.

Rodzic Zniesmaczony
Rodzic Zniesmaczony
7 miesięcy temu

Fotki piękne, ale i tak nie przykryją żenącej pracy nauczycieli w SP2 w Przasnyszu – mieli koronaferie od marca, linki wysłali raz w tygodniu, a teraz wzięli się za wystawianie ocen – i przeliczają twardo (a raczej librus im liczy) srednie ocen i wpisują oceny proponowane jak im się podoba – nie możesz mieć piątki, bo teraz masz same piątki, ale na semestr miałeś 4, to ci teraz cztery wychodzi. Świat nie widział takich cudów na kiju – dzieci same pracowały od marca, to teraz jeszcze je pognębić i na kalkulatorze oceny powyliczac i juz wakacje!!!

Ania
Ania
7 miesięcy temu

Burmistrz w końcu powienien się zainteresować, dlaczego w Dwójce jest coraz gorzej i gorzej i coraz częsciej rodzice narzekają. Nic dobrego na mieście o tej szkole nie słychać. A już te ich niby – zdalne naucznie – kpina i żenada…