STYPENDIA STAROSTY PRZASNYSKIEGO WRĘCZONE.

Studenci: Daria Głąbowska z Jednorożca, Agnieszka Grabowska z Przasnysza i Damian Żebrowski z Przasnysza – to tegoroczni stypendyści starosty przasnyskiego.

Od 2007 roku, tradycyjnie już na ostatniej w roku, uroczystej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego wręczane są stypendia za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej dla szczególnie uzdolnionych studentów zamieszkałych na terenie Powiatu Przasnyskiego.

Zarząd Powiatu Przasnyskiego na podstawie przedstawionych propozycji przez Komisję Stypendialną przyznał stypendia na rok akademicki 2017/2018 studentom: Darii Głąbowskiej, Agnieszce Grabowskiej i Damianowi Żebrowskiemu, w imieniu którego stypendium odebrała siostra.

Stypendium przyznawane jest studentom za osiągnięcia na uczelni i poza nią uzyskiwane w dziedzinie nauki, sztuki lub sportu. Przyznanie stypendium ma na celu wspieranie rozwoju uzdolnień studentów, którzy dzięki swojej pracy i zaangażowaniu uzyskują w wybranej przez siebie dziedzinie wysokie osiągnięcia, chcą się nadal rozwijać, posiadają wizję swojej dalszej pracy i potrafią wyznaczyć sobie cele do osiągnięcia.

Informacja o stypendystach na rok akademicki 2017/2018

Studentka Daria Głąbowska – 24 lata – zamieszkała w Jednorożcu stypendium otrzymuje po raz drugi – studiuje na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Otrzymane Stypendium przeznaczy na udział w konkursach architektonicznych krajowych i międzynarodowych, na odbywanie praktyk zagranicznych, na wyjazdy na konferencje naukowe i seminaria z dziedziny architektury, a także na reprezentowanie powiatu przasnyskiego na zawodach sportowych.

Najważniejsze osiągnięcia w dziedzinie architektury:
Publikacja Projektu Parkhaus 22B: w Zukunft: Wohnen-Migration als Impuls fur die kooperative Stadt, Niemcy 2017, Trzymiesięczne praktyki w prestiżowym holenderskim biurze architektonicznym Studioschaeffer w Hadze (rozwój umiejętności w dziedzinie projektowania i restauracji obiektów hotelowych, wymiana doświadczeń, nauka języka oraz okazja do zaprezentowania ludowego budownictwa na obszarze kurpiowszczyzny) Udział w międzynarodowym konkursie Jumpthegap w Hiszpanii (wystawa własnego innowacyjnego projektu łazienkowej hybrydy wanny oraz prysznica), Udział w konkursie Beebreeders – Mango Vinyl Hub na Łotwie (stworzenie innowacyjnego projektu fabryki płyt winylowych), Udział w Międzynarodowym Konkursie pawilonów ślubnych we Włoszech ( w ramach konkursu stworzone zostały trzy pawilony – ceremonialny, restauracyjny i hotelowy).

Najważniejsze osiągnięcia w dziedzinie sportowej:
III miejsce w unihokeju w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski; Udział w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w ergometrze wioślarskim; Udział w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w lekkiej atletyce – rzut dyskiem, pchnięcie kulą.

Studentka Agnieszka Grabowska – 22 lata – zam. Przasnysz – stypendium otrzymuje po raz pierwszy, studiuje na Wydziale Wokalno Aktorskim, kierunek – wokalistyka – Akademii Muzycznej w Łodzi. Przyznane Stypendium przeznaczy na uczestnictwa w konkursach wokalnych ogólnopolskich i międzynarodowych, na kursy i warsztaty muzyczne w Polsce jak i za granicą oraz uczestnictwo w konferencjach i sympozjach naukowych, a także uczestnictwo w przesłuchaniach do przedstawień operowych i operetkowych w teatrach muzycznych.

Najważniejsze osiągnięcia to:

Finalistka 22 Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Mikulasa Schneidera – Trnarskyego w Trnavie; III Nagroda w VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Zdzisława Skwary w Mławie; Brązowy Dyplom na XIII Festiwalu „O Warmio Moja Mała” – Feliksa Nowowiejskiego dla zespołu kameralnego w składzie wokal – akordeon Olsztyn 2017 rok; Udział w Koncercie we współpracy z VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej Olszyn 2017 rok; Udział w XIX Letniej Akademii Muzycznej – Kraków 2017 rok ; Udział w Koncercie z cyklu „Muzyczne Śniadanie na trawie” , którego patronat i opiekę artystyczną objęła Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina – Skierniewice 2017 rok; Udział w koncercie z cyklu „Muzyka u Konstancji” w Izbie Historii Towarzystwa Przyjaciół – Skierniewice 2016 rok; Udział w koncercie Koła Naukowego Miłośników Opery Akademii Muzycznej im. G i K Bacewiczów w Łodzi z cyklu „Zbudzić się z ułudnych snów” – Muzeum Miasta Łodzi – Łódź 2017 rok; Udział w Koncercie V Edycji Wakacyjnych Spotkań „Nie tylko z Muzyką Sakralną” Czernice Borowe 2017 rok.

Student Damian Żebrowski – 23 lata – zamieszkały w Przasnyszu – stypendium otrzymuje po raz 3, studiuje na Wydziale Wokalno – Aktorskim o specjalności śpiew solowy Akademii Muzycznej w Poznaniu. Otrzymane Stypendium przeznaczy na osobisty rozwój muzyczny, na zasięganie lekcji u wybitnych profesorów, na poprawę swojego wizerunku scenicznego a także na udziały w konkursach wokalnych i dalszą edukację muzyczną.

Najważniejsze osiągnięcia w 2017 roku to:

III nagroda na II Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej „Ars Et Gloria” w Katowicach; Debiut sceniczny jako Fiedka /Sasha w „Skrzypu na dachu” Josepha Steina w Teatrze Muzycznym w Poznaniu; Wykonanie partii solowej w Requiem Wolfganga Amadeusa Mozarta podczas Ogólnopolskiego Sympozjum w V rocznicę śmierci Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu; Wykonanie partii solowej w Mszy Koronacyjnej Wolfganga Amadeusa Mozarta pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza; Udział w Koncercie Robert Schumann – pt. „Oblicza miłości”; Udział w koncercie wokalnym w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Lubaszu; Udział w Koncercie Wokalnym w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gulczu; Prawykonanie Misy Solemnis Leopolda Pycha z Capellą Cracoviensis w Podolińcu na Słowacji pod dyrekcją od skrzypiec Jorge Jimeneza; Nagroda specjalna Dyrektora Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” w Katowicach; Udział w Koncercie Laureatów Konkursów w Sali Kameralnej Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach; Udział w Koncercie z cyklu „Laureaci Konkursów Muzycznych”.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments