Strefa gospodarcza w Chorzelach. Dzieło sztuki czy cud drogowej inżynierii?

Jeden z uznanych przasnyskich regionalistów, odbywający w sezonie letnim liczne rowerowe wycieczki, na terenie strefy gospodarczej w Chorzelach natknął się na zastanawiające znalezisko. Była nim ogromnych rozmiarów opona, zasłaniająca wlot do studzienki kanalizacyjnej. Rozwiązanie nie tylko nowatorskie, ale i praktyczne. O fenomen zapytaliśmy starostwo.

 

„Niedaleko od szosy. Myślicie, że ktoś zgubił lub porzucił to olbrzymie koło? Tak na strefie w Chorzelach zabezpieczono studzienkę przy nowej jezdni” – napisał regionalista Jan Chmielewski, załączając fotografię.

Zadziwieni nietypowym znaleziskiem, postanowiliśmy sprawdzić u właściciela tego terenu, czy zasłanianie wylotów studzienek oponami to jakaś nowa moda, a może sposób na promocję powiatu? Okazuje się, że źródło fenomenu przypuszczalnie tkwi gdzie indziej, natomiast sprawa zostanie wnikliwie zbadana przez odpowiednie służby.

 – Przyczyn zaistniałej sytuacji może być kilka: ktoś mógł ukraść wieko studzienki kanalizacyjnej w celu sprzedaży jako złom, ta sama osoba (lub inna) mogła wykorzystać porzuconą oponę do „zabezpieczenia” otwartej studzienki – odparło przasnyskie starostwo.

Dowiedzieliśmy się również, że sprawę zweryfikują i wyjaśnią pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg, którzy regularnie usuwają odpady różnych gabarytów pozostawione przez mieszkańców na terenach przasnyskich stref gospodarczych.

M. Jabłońska


 

guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
4 miesięcy temu

Dobrze. Ale fakty są takie: w Chorzelach malutkim miasteczku jest strefa, jest basen, jest budowana obwodnica. W naszej stolicy powiatu od kilkudziesięciu lat nie została zbudowana żadna ulica żaden most rozwiązujący, pomagający w ruchu transytowym przez miasto. Za to intensywne prace trwaja nad zaburzeniami tego ruchu przez różne objazdy które można wyrzucić za miasto. Podziekujmy naszym władzom i ich wyborcom! Ten objazd remontu ronda to jest skandal! Może by się szanowna redakcja tego portalu znów zainteresowała tym problemem bo na rondzie nie widać żadnych postępów w pracach a miało to się skończyć w tym miesiącu.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 miesięcy temu
odpowiada  Jan

Nic więcej nie dodam i nic nie ujmę z tego powyższego postu. Cóż mamy za to w Przasnyszu „Króla Facebooka”, który żyje jedynie w świecie wirtualnym.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu
odpowiada  Mieszkaniec

Przepraszam, a tego Króla to Marsjanie podrzucili, czy ktoś go na tę fuchę wybrał?

VTC
VTC
4 miesięcy temu

Demokratyczne wybory.

booster
booster
4 miesięcy temu

to Janek juz po ciemnej stronie mocy ?? nie wiedziałem

Jan
Jan
4 miesięcy temu
odpowiada  booster

Nie chodzi o ciemna czy jasną stronę mocy. Chodzi o prawdę i o to żeby,, władze,, robiły to co powinny czyli pomagały a nie szkodziły mieszkańcom

booster
booster
4 miesięcy temu
odpowiada  Jan

do tej pory widze ze władze powiatu duzo robia dobrego a inni rzucaja kłody pod nogi i przeszkadzaja tylko

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu
odpowiada  booster

Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy.

Sędzina
Sędzina
4 miesięcy temu
odpowiada  Jan

Do których władz ma Pan pretensje odnośnie objazdu drogi krajowej?

Jan
Jan
4 miesięcy temu
odpowiada  Sędzina

Do tych które mogłyby coś zrobić. Krótko. Ktoś dzwonił do dyrekcji dróg ktajowych pytał się o obiazd. Oni nic nie wiedzieli o remoncie ronda i objeździe. Mówili że może to miasto robi. Niech Pani się dowie kto ma wpływ na objazd w mieście? Miasto nie ma?

Mieszczuch
Mieszczuch
4 miesięcy temu

Głosowałem na obecnego starostę. Jest jedno, ale……… ile inwestycji odbiera obecny starosta w spadku po poprzednim…… Chwaląc się fociami w mediach jak to my prężnie dzialamy, a ile zaczął własnych inwestycji kluczowych dla powiatu(nie mówię tu o 2 km asfaltu gdzieś na wsi i 100 zdjęciach na fb) – wierzę w to, że coś zmieni, ale do tej pory słabo mu to idzie.

Aga
Aga
4 miesięcy temu
odpowiada  Mieszczuch

2 km asfaltu na wsi na pewno poprawia komfort życia mieszkańców bardziej, niż budka lęgowa dla jerzyka. A Zenon zaplanował budowę szklanego gmachu w Zdziwóju Starym. Miliony wtopione w miejsce, gdzie wrony zawracają.

Aga
Aga
4 miesięcy temu
odpowiada  Aga

A co Ci ta Magda zrobiła, że masz urojenia na jej punkcie? Podpisujesz się jej imieniem, za chwilę zwracasz się do innych tym imieniem, jakaś prywatna obsesja? To idź do lekarza, my tu na inny temat rozmawiamy.

was85
was85
4 miesięcy temu
odpowiada  Mieszczuch

Głosowałem na poprzedniego starostę, ale… Pałac na pustyni w Zdziwuju to porażka, strefami gospodarczymi można zarządzać z jednego miejsca, nie trzeba dwóch ośrodków. A wyremontowane 2km przez lata popękanej i dziurawej drogi „gdzieś na wsi” jest dla mnie cenniejsze i należy się właśnie tym chwalić.

was85
was85
4 miesięcy temu
odpowiada  Mieszczuch

Dla tych żyjących „gdzieś na wsi” ta droga, którą codziennie jeżdżą to kluczowa inwestycja.

Jasieke
Jasieke
4 miesięcy temu

Gdzie władze Przasnysz mają rozum-tam gdzie baran… Żeby w środku sezonu wakacyjnego zablokować centrum miasta remontem ronda????!!!! A co by się stało gdyby zrobili ten remont w październiku, myślę że nie spłaszczyło y się bardziej jak było???!!! A ludziska jadąc klną!!!!! Ale cóż JAKI ROZUM TAKIE WYKONANIE!!!!! SLABIUTKO😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

was85
was85
4 miesięcy temu
odpowiada  Jasieke

widły z igły