Sprawcy usiłowania rozboju w rękach przasnyskiej Policji.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Przasnyszu zatrzymali dwóch braci, którzy usiłowali dokonać rozboju na 87 letniej kobiecie.  Grozi im nawet do 5  lat pozbawienia wolności.

 Do zdarzenia doszło w piątek przed południem.  Dyżurny  KPP w Przasnyszu został poinformowany przez 87 letnią mieszkankę, że została okradziona. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że do  mieszkania  kobiety  zapukał   mężczyzna  podający się za pracownika  energetyki i poinformował ją, że ma 12 zł zadłużenia, które musi uregulować, bo w przeciwnym razie odłączy jej prąd. Kiedy kobieta otworzyła drzwi do mieszkania weszło  2 mężczyzn. Jeden z nich odepchnął kobietę,  drugi chciał zdjąć jej z palca obrączkę. Po nieudanej próbie uciekli zabierając z mieszkania perfumy.

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu przystąpili do poszukiwania podejrzanych mężczyzn. Na jednej z ulic funkcjonariusze  zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi, którzy na widok radiowozu podjęli próbę ucieczki, zostali zatrzymani w bezpośrednim pościgu. Ustalono, że są to bracia 28 i 48 letni przasnyszanie. Badanie wykazało, że byli pod wpływem alkoholu i mieli ( ok. 3  i 1.6 promila alkoholu w organizmie). Jak się okazało 47 latek kilka dni wcześniej podając się za pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z mieszkania 80 letniej kobiety ukradł portfel z pieniędzmi. Mężczyźni  zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, w sobotę  obaj usłyszeli zarzuty grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

St.asp. Ewa Śniadowska

KPP w Przasnyszu


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...