Spektakl „Promieniowanie” w Przasnyszu

W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu odbędzie się spektakl, który jednocześnie zapowiada jesienną edycję Fabryki Światła – wydarzenia kulturalnego organizowanego przez Miasto Przasnysz i Mazowiecki Instytut Kultury. Przedstawienie zatytułowane „Promieniowanie” jest monodramem poświęconym życiu Marii Skłodowskiej-Curie.

W spektaklu wystąpi Ewa Wencel – znana m.in. z serialu „Czas honoru”, współautorka scenariusza tego obrazu. Przedstawi ona monodram o kobiecie z krwi i kości: żonie, matce, kochance, a także dwukrotnej noblistce, wybitnej Polce – Marii Skłodowskiej-Curie. Poznamy nieznane oblicze osoby, której imię noszą ulice i instytucje naukowe, kobiety z pasją i temperamentem, mającej odwagę żyć po swojemu, wbrew konwenansom. Zobaczymy poruszający portret wyjątkowej osobowości przedstawiony na tle epoki przełomu wieków.

Spektakl „Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie” zapowiada „Festiwal Fabryka Światła. Przasnysz 2016”, który odbędzie się 2-3 września. Tematem przewodnim trzeciej edycji festiwalu będzie ŚWIATŁO W SZTUCE, czyli obecność światła i inspiracja światłem w teatrze, malarstwie, muzyce i multimediach. Znakiem rozpoznawczym Fabryki Światła będzie FRAKTAL – wizualne ucieleśnienie piękna matematyki.

Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie.

autor: Jarosław Sokół
obsada: Ewa Wencel
produkcja: Joanna Cywińska i Ewa Wencel
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Dorota Roqueplo
muzyka: Tomasz Bajerski
światła: Bartosz Kaczalski
zdjęcia: Andrzej Wencel

 


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...