Sołtysiada 2018! – fotorelacja.

Panujące 10 czerwca ponad 30-stopniowe upały nie przestraszyły uczestników „Sołtysiady”, odbywającej się w tym roku w parku w Lesznie.

Dopisało nie tylko słońce, ale i doskonałe humory, w które wprowadziły widzów kabaretowe i taneczne występy przygotowane przez drużyny sołectw z Bogatego, Dobrzankowa, Leszna, Gostkowa, Lisiogóry, Mchowa, Obręba i Wielodroża. Prezentacje wszystkich wiejskich ekip były na bardzo wysokim poziomie artystycznym i humorystycznym, a niektórych skeczów kabaretowych nie powstydziłyby się profesjonalne sceny. Zmaganiom sołectw towarzyszył przedwojenny piknik, który uświetniły scenki rodzajowe w wykonaniu grupy rekonstrukcji historycznej „Radzanovia”.

Za udział w turnieju wszystkie drużyny otrzymały nagrody, które będą mogły przeznaczyć na potrzeby swojej społeczności. „Sołtysiadzie” towarzyszył również turniej wiedzy o gminie. Trzeba się było m.in. wykazać wiedzą o patronie biblioteki w Bogatem, znać liczbę radnych w gminie Przasnysz oraz podać imię i nazwisko najstarszego sołtysa.

Małgorzata Jabłońska red. Infoprzasnysz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments