Ślubowanie pierwszaków w Romanach – Seborach.

Ślubowanie to ogromne wydarzenie dla każdego pierwszoklasisty. Nic więc dziwnego, że pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Romanach-Seborach mocno przeżywały to wydarzenie. Na szczęście wszystko udało się znakomicie i ten dzień uczniowie będą mogli pamiętać tylko z dobrej strony.

Ślubowanie w Romanach-Seborach odbyło się w ostatnich dniach października. Pod czujnym okiem wychowawczyni klasy I, Aliny Rusiłowicz, dzieci sumiennie przygotowały się do swojego pierwszego tak ważnego występu. I zaprezentowały to, czego zdążyły się nauczyć przez krótki czas pobytu w szkole.

Dzieci więc i recytowały wiersze, i śpiewały piosenki, wreszcie zdały też pierwszy egzamin przygotowany przez starszych kolegów. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Nie sposób było oderwać oczu od dzieci, które świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz kolorowych, uczniowskich biretach.

Podczas ślubowania pierwszoklasiści przyrzekali m.in. być dobrym i uczciwym, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować nauczycieli, przełożonych i rodziców, uczyć się tego, co piękne, a także kochać ojczyznę.

Uroczystość nie mogła się także obyć bez symbolicznego pasowania przez dotknięcie ramienia dużym ozdobnym piórem. Każde dziecko zostało w ten sposób dopuszczone przez panią dyrektor Agatę Chmielewską do grona społeczności szkolnej.

W tym wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy z dumą, a czasami nawet z łezką w oku obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci. Każdy świeżo pasowany pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz skromne upominki.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments