Radni powiatowi chcą ścieżki rowerowej przy torach kolejowych z Przasnysza w kierunku Leszna.

Podczas poniedziałkowej VIII Sesji Rady Powiatu Przasnyskiego wystosowano apel do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o umożliwienie wybudowania ścieżki rowerowej równolegle do torów kolejowych z Przasnysza w kierunku Leszna. Priorytetem jest tutaj poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi powiatowej, na której dochodzi do wypadków – często śmiertelnych.

W dokumencie „Stanowisko Rady Powiatu Przasnyskiego w sprawie budowy ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej nr 3238W Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Karniewo – Przemiarowo” radni poparli działania konserwatora zmierzające do ochrony dziedzictwa kulturowego, ale uważają, że życie ludzkie jest wartością nadrzędną i należy je chronić za wszelką cenę. Dlatego wybudowanie ścieżki rowerowej w pasie torów kolejki wąskotorowej poprawi bezpieczeństwo użytkowników drogi, a tym samym uchroni zdrowie i życie ludzkie. W tym celu lokalne samorządy opracowały koncepcję wybudowania ścieżki rowerowej, przy jak najmniejszej ingerencji w zabytkowy układ przestrzenny.

Za przyjęciem stanowiska głosowali wszyscy obecni na sesji radni. Teraz samorządowcy czekają na decyzję Konserwatora.


Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Elżbieta
Elżbieta
1 rok temu

Czy ścieżki rowerowo – pieszej nie można wybudować obok torowiska? Miejsca jest wystarczająco dużo.

Bożena
Bożena
1 rok temu

Oby konserwator w końcu się obudził. Życie ludzkie nie jest warte mniej od tej kolejki

Kamil D.
Kamil D.
1 rok temu

A co to za zabytek? Zarośnięte krzakami, trawą i chwastami dwa długie kawałki metalu? i rozpadające się przejazdy kolejowe? Super 🙂

gość
gość
1 rok temu

Bardzo się cieszę z inicjatywy radnych. Wreszcie ktoś pomyślał o bezpieczeństwie ludzi, których wystarczająco już zginęło na tej drodze. A co z tej kolejki jak połowy torów nie ma i zarośnięte zielskiem wszystko na okrągło? Komu na jest potrzebna????!!!

Ania
Ania
1 rok temu

A co z głośno obiecywaną swego czasu ścieżką rowerową od ul.Żwirki i Wigury do skrzyżowania na Zawadki, aby bezpiecznie dotrzeć na strefę gospodarczą oczywiście po pokonaniu rowu,czy ktoś jeszcze o tym myśli czy czekamy aż tam będą ofiary wypadków