Przasnyski KEN z wysokim wskaźnikiem Edukacyjnej Wartości Dodanej.

Instytut Badań Edukacyjnych opublikował wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej dla szkół ponadpodstawowych dla lat 2018 – 2020. Są to kolejno wskaźnik humanistyczny, z języka polskiego, matematyczno-przyrodniczy i matematyczny. Słownikowa definicja edukacyjnej wartości dodanej (EWD) informuje, że jest to egzaminacyjny wskaźnik efektywności nauczania w danej szkole. Znakomity wynik osiągnęło Liceum Ogólnokształcące im. KEN z Przasnysza.

 

– Brzmi dość skomplikowanie, mówiąc zaś prościej, to wskaźnik, który w obiektywnym świetle pokazuje wartość szkoły, jakość procesu nauczania i skutecznie demaskuje ewentualne mity. EWD informuje zatem, czy w danej szkole uczeń rozwinie swoją wiedzę i umiejętności, czy nie oraz czy i w jakim stopniu szkoła będzie mu w tym pomagać lub przeszkadzać. Co za tym idzie, dodatnia wartość wskaźnika dla danej szkoły wskazuje na ponadprzeciętną efektywność nauczania w skali kraju, natomiast ujemna – na efektywność niższą niż przeciętna – informuje dyrektor przasnyskiego KEN-a, Radosław Waleszczak.

Poniżej prezentujemy EWD dla przasnyskiego KEN-a i liceów z Ostrołęki i Ciechanowa (oszacowanie punktowe) dla poszczególnych kategorii uzupełnione o wskaźnik EWD całościowego (suma poszczególnych wskaźników).

 


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Vic
Vic
4 dni temu

Wiadomo Sorbona północy

Mila
Mila
3 dni temu

Ciekawe ilu uczniów chodzi na korepetycje i z ilu przedmiotów aby osiągnąć takie wyniki w szkole .

Kevin
Kevin
3 dni temu
odpowiada  Mila

Bardzo dużo. Tylko tym już dyrekcja się nie pochwali. Bez korków byłby standard.