Powiat przasnyski dofinansował Rajd pieszy „Śladami Robespierre’a z Dąbrówki”.

Michał Wiśnicki, przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Chorzel, otrzymał wczoraj od powiatu przasnyskiego symboliczny czek na kwotę 1.500 zł na organizację „VII Rajdu pieszego „Śladami Robespierre’a z Dąbrówki”.  Siódma edycja rajdu jest weekendową imprezą skierowaną do uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum z terenu gminy Chorzele.

Tegoroczna edycja imprezy rekreacyjno-edukacyjnej zapoczątkowanej w 2013 roku poświęcona jest stuleciu odzyskania praw miejskich przez Chorzele i historii samego osadnictwa nad Orzycem, począwszy od czasów prehistorycznych aż po rok 1919.

Działania stowarzyszenie i sam rajd niewątpliwie zapełniają lukę w ofercie turystyczno-rekreacyjnej na terenie gminy Chorzele. Dzięki temu najmłodsze pokolenie ma możliwość zapoznania się z atrakcjami przyrodniczymi i historycznymi północnego Mazowsza. W dwudniowym rajdzie weźmie udział ponad 100 osób.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
Krystyna
1 rok temu

Krótka koszula i krawat… kultura to również dobranie ubioru. Rozumiem, że wicestarosta urwał się na chwilę z działki by cyknąć fotkę bo ta koszula to szkoda gadać.