Po nocnych poszukiwaniach odnaleziono zaginionego 12 – latka!

Całą noc policjanci i strażacy z Ostrołęki szukali zaginionego nastolatka, który wieczorem 18 maja wyszedł z domu i do niego nie wróci. Na szczęście chłopiec cały i zdrowy został rano odnaleziony przez policjantów z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością i korupcją. Łącznie w poszukiwaniach brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

W czwartek, około godziny 21:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce został powiadomiony przez matkę o zaginięciu jej niespełna 12 – letniego syna.

Według opisu kobiety chłopiec wyszedł z domu o godzinie 19:00 i do niego nie powrócił. Zaniepokojona mama przekazała policjantom rysopis nastolatka i informację o tym jak był ubrany.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania chłopca. Do działań poszukiwawczych zostali zaangażowani policjanci ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy, zarówno umundurowani, jak i ,,po cywilnemu”. Do poszukiwań włączyli się także i strażacy. Informacja o zaginięciu została przekazana także komendom ościennym.

Z uwagi na wiek chłopca i zapadający zmierzch wszystkie siły i środki skierowano do działań poszukiwawczych zarówno na terenie Ostrołęki, jak i powiatu. Koordynowane one były przez dyżurnego komendy oraz przybyłego na miejsce nadzorującego służbą z wydziału sztab policji.

Całą noc funkcjonariusze nieustępowani w poszukiwaniach, podzielili miasto na sektory i krok po kroku przeczesywali kolejne rejony, w których mógł chłopiec przebywać. Równolegle toczyły się również działania operacyjne, rozpytywano także mieszkańców miasta.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu funkcjonariuszy około 7 :00 rano chłopiec został cały i zdrowy odnaleziony. Znaleźli go policjanci z wydziału do wali z przestępczością i korupcją.

Po wykonaniu wstępnych niezbędnych czynności został przekazany pod opiekę szczęśliwej mamie.


Źródło KMP Ostrołęka

Skomentuj artykuł

avatar