Piknik medyczny w Jednorożcu – fotorelacja

Projekt „Weź serce w swoje ręce” zyskuje coraz większe grono uczestników. Tylko w ostatnią niedzielę, 20 września w Jednorożcu z badań skorzystało ponad 120 osób, z tego ponad 40 skierowano na badania poszerzone. Akcja profilaktyczna odbyła się w budynku Przychodni Rodzinnej w Jednorożcu.

Tym razem wśród uczestników przeważały osoby między 40, a 50 rokiem życia. W większości byli to rolnicy i pracownicy okolicznych zakładów.

Mieszkańcy gminy Jednorożec skorzystali z pomiaru ciśnienia krwi, poziomu cukru, cholesterolu i trój glicerydów w organizmie oraz pomiaru współczynnika BMI. Odbyli konsultacje z lekarzami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się porady dietetyków. Akcji profilaktycznej w Jednorożcu towarzyszyła degustacja zdrowej żywności. Na maluchów czekał park pełen gier i zabaw.

Mieszkańcy odległych od Jednorożca miejscowości mogli skorzystać z bezpłatnego transportu.

Projekt pn. „Profilaktyka chorób układu krążenia szansą na poprawę sytuacji zdrowotnej mieszkańców powiatu przasnyskiego” ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat czynników chorób układu krążenia i postaw prozdrowotnych dla serca i układu krwionośnego oraz zwiększenie odsetka osób korzystających z opieki kardiologicznej w powiecie przasnyskim.

Projekt finansowany jest z funduszy norweskich oraz budżetu państwa.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments