Piknik integracyjny w Gostkowie

W niedzielę, 20 września, w Gostkowie odbył się piknik integracyjny, będący fragmentem dużego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz. Mimo nie najlepszej pogody festyn zgromadził liczne grono mieszkańców, którzy mogli wziąć udział w wielu zabawach przygotowanych przez organizatorów.

Choć niebo od samego rana było zachmurzone i co jakiś czas popadywał deszcz, nie odstraszyło to licznego grona mieszkańców Gostkowa i okolic, by wspólnie spędzić ostatnią niedzielę kalendarzowego lata. Zwłaszcza że atrakcji było całe mnóstwo – i to zarówno na scenie, jak i poza nią. Pozwoliło to uczestnikom pikniku bawić się do samego wieczora.

W pierwszej części festynu oczy wszystkich były skierowane na scenę, na której prezentowały się amatorskie kabarety z Obręba, Bogatego i Wielodroża. Po całej serii skeczy i występów tanecznych przyszedł czas na występ wokalny Ewy Czaplickiej z zespołem muzycznym. Zaproszeni goście rozgrzali nieco zmarzniętych widzów i zachęcili do dalszej zabawy.

Wiele atrakcji organizatorzy przygotowali z myślą o najmłodszych uczestnikach imprezy. Animatorzy zachęcali dzieci i młodzież do wspólnych zabaw – zarówno sprawnościowych, jak i tanecznych. Do konkursów zachęcano również osoby dorosłe. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się konkursy integracyjne, w której prym wiedli sami organizatorzy – w tym sołtys Gostkowa oraz prezes miejscowej OSP. Można było m.in. spróbować swoich sił w dojeniu krowy na czas czy zabawić się w poszukiwacza w stogu siana… kurzych jaj.

Niezwykłą atrakcją pikniku w Gostkowie była także jedna z nagród konkursowych ufundowana przez pana Dariusza Barłożka. Uczestnicy zabaw walczyli bowiem o przelot samolotem. Pilotem podczas tego lotu będzie sam fundator. Pan Dariusz, znany miłośnik podniebnych lotów, z pewnością zapewni zwycięzcy konkursu niezapomniane wrażenia. Organizatorzy zaś serdecznie dziękują za tak nietypową nagrodę i owocną współpracę z Gminą Przasnysz.

W trakcie całego pikniku można było również spróbować kulinarnych specjałów przygotowanych przez lokalną społeczność. Wszystkie smakołyki przygotowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Gostkowa we współpracy z całym sołectwem. Dlatego też chętnych do udziału w całej zabawie nie brakowało. Tym bardziej że na finiszu czekała jeszcze na wszystkich zabawa taneczna.

Organizatorami festynu integracyjnego w Gostkowie byli: Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz, Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Gostkowie. Dużą pomoc okazali również druhowie strażacy z OSP w Gostkowie, jak również sama sołtys Gostkowa Wiesława Kierzkowska.

Piknik integracyjny w Gostkowie był częścią zadania publicznego pn. „Integracja mieszkańców gminy Przasnysz poprzez cykl imprez rekreacyjno-kulturalnych” finansowanego ze środków Gminy Przasnysz.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments