Pijany, bez prawa jazdy, spowodował kolizję.

Wczoraj około godz. 16:00 na drodze krajowej nr 61 doszło do groźnej kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek nie posiadał prawa jazdy.

 

Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu wskazują na to, że kierujący pojazdem marki Audi A3, 49-letni mieszkaniec powiatu makowskiego, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania chcąc uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem, zjechał na lewe pobocze, w wyniku czego uderzył w przepust drogowy. Na koniec pojazd zatrzymał się w przydrożnym rowie. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierujący nie posiada uprawień do kierowania. Mężczyzna nie odniósł obrażeń ciała.

49-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało blisko 1,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mundurowi zatrzymali też dowód rejestracyjny od samochodu z powodu uszkodzeń powstałych podczas kolizji. Kierujący odpowie teraz za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawień będąc w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Źródło KPP Maków Maz.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments