PG Przasnysz z rewizytą u Kopernika

Od jednej  z moich podopiecznych, która na nadwiślańskim bulwarze podpytywała, czy może nie wracać do domu, usłyszałem, że warto było wstać skoro świt, by spędzić ten piękny czerwcowy dzień w Toruniu.
Do tego miasta udała się złożona z blisko trzydzieściorga uczniów klas II i III wycieczka, której inicjatorkami i organizatorkami były p. Marta Tomaszewska-Wróbel i p. Beata Płachta.

Nauczycielki geografii nie próżnują, o czym świadczy niedawna wizyta naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w naszej szkole. Tym razem to my postanowiliśmy odwiedzić zaprzyjaźnioną uczelnię. Nieprzypadkowo pierwszym z celów wyjazdu był udział w spotkaniach z naukowcami Wydziału Nauk o Ziemi, dzięki którym uczniowie mieli okazję m.in. badać odczyn gleby, zapoznać się z wyposażeniem ogródka meteorologicznego, czy przyjrzeć się unikatowym urządzeniom pomiarowym, np. heliografowi.
Następnie w ramach zorganizowanej przez geografki gry miejskiej podzieleni na kilkuosobowe grupy młodzi przasnyszanie wędrowali po toruńskiej starówce. Musieli poznać historię najważniejszych zabytków i zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących miejsc, które odwiedzili. Podczas podsumowania ich turystycznych poszukiwań okazało się, że kilkoro uczniów może pochwalić się nieprzeciętną zaradnością. Wiele potrzebnych informacji udało im się uzyskać chociażby dzięki rozmowom z przechodniami.
W drodze powrotnej wszyscy dzielili się wrażeniami wyniesionymi z tzw. pokojów zagadek, z których mogli się wydostać, rozwiązawszy wiele zadań. Emocje towarzyszyły także konkursowi podsumowującemu wyjazd. Największym refleksem i dużą wiedzą wykazali się Wiktoria Amenda, Rafał Dołęga, Natalia Krzykowska i Krystian Zadrowski. Zwyciężczynią zmagań została nomen omen Wiktoria.
Pozostaje mieć nadzieję, że wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili do Przasnysza bogatsi o nowe wiadomości i pozytywne wspomnienia.

Michał Borkowski

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments