Nietypowe zajęcia językowo – kulturowe w ZSP Przasnysz.

W dniach 21 – 24.10.2019r. Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu gościł w swoich murach Jennifer Consuelo Soto z Hondurasu, która na co dzień jest wolontariuszką w Stowarzyszeniu Promocji Wolontariatu w Pułtusku w ramach projektu „Young leaders for social change”.

Spotkanie Jennifer z młodzieżą zostało zaaranżowane w ramach warsztatów językowo – kulturowych przez nauczycielkę języka angielskiego Joannę Ciesielską – Lipkę. W trakcie zajęć uczestnicy poznali nowe miejsca, smaki Hondurasu oraz cywilizację Majów. Była to również doskonała możliwość rozwinięcia praktycznej znajomości języka angielskiego. Dzięki zajęciom młodzież nie tylko podszkoliła swoje umiejętności językowe, ale również poznała kulturę egzotycznego Hondurasu nie wyjeżdżając z Przasnysza.

Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim i miały formę konwersatorium w oparciu o prezentowany materiał. Warsztaty miały na celu przełamanie obaw i lęku przed rozmowami w języku obcym. Miła atmosfera sprawiła, że podobne warsztaty z całą pewnością będą odbywały się cyklicznie w przasnyskiej szkole.

 

Źródło ZSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments