Miejskie Przedszkole nr 1 w Przasnyszu zostanie przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Jak informuje Urząd Miasta Przasnysz budynek Miejskiego Przedszkola nr 1 w Przasnyszu zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Winda i podjazd, które pojawią się w budynku są powiązane z remontami koniecznymi, by zaczął funkcjonować oddział żłobka.

– Od lat przymierzaliśmy się do adaptacji budynku przy ulicy Lipowej dla osób niepełnosprawnych, ale wciąż coś nam stawało na przeszkodzie. Teraz mamy okazję doposażyć budynek w windę, ale niestety zajmie nam to trochę czasu, i uruchomienie oddziału żłobkowego przy Lipowej musimy nieco przesunąć. Trudno, ale uważam że przystosowanie tego budynku dla osób niepełnosprawnych jest bardzo istotne, zresztą dla rodziców z wózkami to też będzie bardzo duże udogodnienie – wyjaśnia burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk.

Informacja ta oznacza, że oddział miejskiego żłobka przy ulicy Świerczewo (w budynku Przedszkola nr 2) ruszy – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 1 września, a oddział żłobka przy ulicy Lipowej kilka miesięcy później.


Źródło UM Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments