Maków Mazowiecki. 74-latka potrąciła 78-letniego rowerzystę.

Policjanci z KPP w Makowie Maz. ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego w wyniku którego 78 – letni rowerzysta trafił do szpitala. Po raz kolejny apelujemy, zarówno do zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 9:45 w Pomaskach Wielkich na drodze krajowej  nr 57. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 78-letni rowerzysta, mieszkaniec pow. makowskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i wjechał pod jadącego fiata, którym kierowała 74 – letnia mieszkanka pow. pułtuskiego. Rowerzysta z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.  Kierująca fiatem  i rowerzysta byli trzeźwi.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, bez względu na to czy kierujemy pojazdem, rowerem czy też jesteśmy pieszym użytkownikiem dróg. Chwila naszej nieuwagi może mieć poważne konsekwencje zarówno prawne, jak i finansowe, ale przede wszystkim zdrowotne. Pamiętajmy, że to każdy z nas wyjeżdżając na drogę jest odpowiedzialny za siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego i to od jego decyzji zależy życie i zdrowie innych.


Źródło KPP Maków Maz.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments