LO KEN Przasnysz: KLASA IIA NA WYDZIALE FIZYKI UMK W TORUNIU

20 lutego 2015roku uczniowie klasy IIA pod opieką Pana Andrzeja Radomskiego uczestniczyli w bardzo interesującym wykładzie z zakresu drgań i fal mechanicznych zorganizowanym na Wydziale Fizyki UMK w Toruniu.

W kolejnej części pobytu w uczelni, młodzi naukowcy z tej klasy po podzieleniu się na grupy samodzielnie wykonywali ćwiczenia laboratoryjne z mechaniki ruchu, drgań oraz akustyki.

Następnie młodzież przyjechała  do Planetarium i obejrzała  seans pt. „Makrokosmos”.

Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się do Centrum Nowoczesności „MŁYN WIEDZY”.  Centrum prezentuje bogatą ofertę wystaw interaktywnych, które dają zwiedzającym możliwość samodzielnego eksperymentowania i poznawania tajemnic nauki. Głównym atrakcją i wizytówką Centrum jest wahadło Foucaulta. Toruński model wahadła, to chromowana kula wypełniona piaskiem, zawieszona na 33 metrowej linie, biegnącej od dachu po parter placówki. Dzięki temu wahadło jest widoczne ze wszystkich pięter wystawowych. „Serce” wahadła znajduje się na parterze budynku. Wahadło Foucaulta pozwala obserwować zjawisko obrotu Ziemi wokół własnej osi.

Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze, wzbogaciła uczestników o nową wiedzę i przeżycia, a każdy z pewnością na długo ją zapamięta.

Andrzej Radomski


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments