Krzynowłoga Mała: Podsumowanie sezonu „Krzyniaka”

Drużyna GKS Krzyniak reprezentowana przez chłopców z rocznika 2005/2006 znalazła się na czwartym miejscu na półmetku rozgrywek o mistrzostwo okręgowej ligi młodzików U-12 sezonu piłkarskiego 2016/2017. To spory sukces, zważywszy na to, że dla wielu młodych piłkarzy Krzyniaka to debiut w takich rozgrywkach.

– Początek rundy jesiennej był bardzo trudny dla młodych piłkarzy z Krzynowłogi. Pierwszy bój o punkty rozpoczęli 9 września meczem z Mławianką Mława. Po pierwszych trzech kolejkach mieli zerowy dorobek punktowy. Potem nastąpiło przełamanie i Krzyniak do końca rozgrywek schodził z boiska niepokonany – wspomina trener Marcin Sokół.

Rundę jesienną Krzyniak zakończył 23 października zwycięskim meczem z Wieczfnią. Spotkanie to miało uroczysty charakter. Byli na nim: wójt gminy Krzynowłoga Mała Jerzy Humięcki, przewodniczący Rady Gminy Bogdan Stryjewski oraz niezawodni kibice, czyli rodzice.

W ramach podziękowania za wolę walki i godne reprezentowanie naszej gminy wójt wręczył piłkarzom upominki i zaprosił na poczęstunek. Wyznał także, że jest dumny z takiej drużyny.

Wyniki wszystkich spotkań z udziałem Krzyniaka w rundzie jesiennej:

 • I kolejka: Mławianka Mława – GKS Krzyniak 8:0
 • II kolejka : GKS Krzyniak – MKS Przasnysz 3:1
 • III kolejka: Mazowsze Jednorożec – GKS Krzyniak 3:0
 • IV kolejka: GKS Krzyniak – Makowianka Maków Mazowiecki 4:2
 • V kolejka: Korona Szydłowo – GKS Krzyniak 0:4
 • VI kolejka: Football School Płońsk – GKS Krzyniak 1:3
 • VII kolejka: GKS Krzyniak – Wieczfnianka Wieczfnia 4:0

Najlepszym strzelcem naszej drużyny jest w tym sezonie Patryk Łączyński – 7 bramek.

Klasyfikacja po rundzie jesiennej:

 1. Mławianka Mława – 21 pkt
 2. MKS Przasnysz  – 15 pkt
 3. Mazowsze Jednorożec – 15 pkt
 4. GKS Krzyniak – 12 pkt
 5. Makowianka Maków Mazowiecki – 6 pkt
 6. Wieczfnianka Wieczfnia – 6 pkt
 7. Football School Płońsk – 6 pkt
 8. Korona Szydłowo – 0 pkt

Po rundzie jesiennej cieszy fakt, iż do dwóch zespołów wyprzedzających nas w tabeli mamy tylko trzy punkty straty. Runda rewanżowa zapowiada się więc bardzo ciekawie. Mamy nadzieję, że tą minimalną stratę zawodnicy Krzyniaka odrobią i na koniec sezonu znajdą się na podium.

Skład drużyny: Łukasz Smoliński, Wojciech Osiewicz, Patryk Sławski, Damian Sławski, Jakub Smoliński, Katarzyna Jeryng, Julia Pszczółkowska, Marcin Ślipek, Mateusz Szczepkowski, Sebastian Chrząszcz, Patryk Łączyński, Marek Kołakowski, Kacper Jeryng, Mateusz Zembrzuski, Igor Urbański, Piotr Bober, Patryk Kucharczyk, Kacper Sęk, Piotr Witkowski, Mateusz Janowski.

Podsumowanie rundy to doskonała okazja do podziękowania dyrektorowi MOSiR w Przasnyszu panu Krzysztofowi Szczepańskiemu, który udostępniał naszej drużynie jako gospodarzowi boisko na obiekcie MOSiR.

Warto również wspomnieć, iż barwy naszego klubu w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Ciechanowsko-Ostrołęcki Związek Piłki Nożnej reprezentują chłopcy z rocznika 2008/2009. Ci siedmio- i ośmioletni chłopcy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z piłką nożną. Zespół ten gra systemem turniejowym. Każda drużyna raz występuje w roli gospodarza i jest organizatorem turnieju. Nasi piłkarze mają już za sobą serię trzech turniejów. Z meczu na mecz widać progres w ich grze, choć bardzo trudno na dzień dzisiejszy rywalizować z drużynami, które już od dwóch czy trzech lat biorą udział w rozgrywkach. Rywalami GKS Krzyniak w Okręgowej Lidze Orlików U 9 są następujące zespoły:

 • MKS Przasnysz
 • Akademia Piłki Nożnej Olimp Ciechanów
 • Football School Płońsk
 • Akademia Piłki Nożnej Mławianka Mława

W Gminnym Klubie Sportowym Krzyniak w chwili obecnej zrzeszonych jest 43 uczniów, którzy uczestniczą w regularnych treningach i reprezentują klub w rozgrywkach ligowych.

Fakt ten cieszy, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę, że uprawianie sportu to najlepsze lekarstwo na współczesne bolączki, takie jak częsta otyłość u dzieci, zbyt wiele czasu spędzanego przed telewizorem lub komputerem, niedostatek zabaw na świeżym powietrzu.

Krzyniak (1)

Krzyniak (2)

Krzyniak (3)

Krzyniak (4)

Krzyniak (6)

Krzyniak (7)

Krzyniak (8)

Krzyniak

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments