Krasne. Stracili prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

W miniony wtorek, 22 października 2019 roku, patrol ruchu drogowego w Krasnem na ul. Wojska Polskiego zatrzymał do kontroli aż dwóch kierujących, który w obszarze zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h.

Ulica Wojska Polskiego jest najdłuższą ulicą w Krasnem posiadającą długi prosty odcinek drogi co powoduje, że kierowcy tam bardzo często przekraczają dozwoloną prędkość. Mieszkańcy Krasnego oraz Wężewa wielokrotnie zgłaszali ten fakt za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń i Bezpieczeństwa.

Do zatrzymania pierwszego kierującego samochodem osobowym marki Renault Clio, 38-letniego mieszkańca Warszawy, doszło przed godziną 12, tuż po tym jak policyjny miernik prędkości wskazał, że jedzie on z prędkością 108 km/h w terenie zabudowanym. Natomiast drugi kierujący, który kierował samochodem osobowym marki Skoda Fabia, 62-letni mieszkaniec gm. Krasne, został zatrzymany po godzinie 12 również na ul. Wojska Polskiego w Krasnem. W tym przypadku miernik prędkości wskazał prędkość 105 km/h. Za popełnione wykroczenia zarówno 38-latek jak i 62-latek zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 400 złotych, 10 punktami karnymi. Dodatkowo swoje prawo jazdy stracili na okres 3 miesięcy.

Pamiętajmy o tym, że zgodnie z obowiązującym prawem, policjanci zatrzymają kierującym uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zbudowanym. Jeśli kierowca mimo tego dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Natomiast kolejna już trzecia „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i obowiązkiem ponownego zdawania egzaminu.


Źródło KPP Przasnysz
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jachu
Jachu
1 rok temu

Jak nie mieli yanosika to stracili.