Komunikacja miejska w Przasnyszu

Federacja Młodych Socjaldemokratów rozpoczyna już od 19 Sierpnia zbieranie poparcia społecznego pod akcją „Komunikacja Miejska w Przasnyszu”. W naszych sondach zapytamy mieszkańców miasta o potrzebę organizacji autobusu miejskiego/podmiejskiego, oraz o planowane przystanki i trasy.

Jedno na pewno wiemy: autobus musiałby łączyć okolice dawnej przychodni np. Rynek ze Szpitalem, czyli nową przychodnią. Właśnie przeniesienie Ośrodka Zdrowia spowodowało naszą inicjatywę. Wiele starszych osób niestety w chwili obecnej nie ma jak dostać się do Szpitala. Nie wszyscy mają samochód, a także nie każdego stać na taksówkę. Szczególnie właśnie osób starszych. Autobus miejski również pomógłby w rozładowaniu zatorów parkingowych, a także w poprawie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Linia powinna obejmować szkoły, co spowoduje, że uczniowie będą jeździć, a nie chodzić po często niebezpiecznych miejscach naszego miasta. Budowa Strefy Gospodarczej jest również kolejnym argumentem przemawiającym za naszym pomysłem. Linia w czasie przed 1 listopada mogłaby zostać wydłużana do naszych nekropolii, aby każdy miał możliwość dostania się na groby bliskich. Wiele miast posiada już taką komunikację, np. Ciechanów (oczywiście nasza komunikacja wstępnie nie będzie rozbudowana do tego stopnia), ale też Pułtusk, Wyszków, lub Mława. Mamy nadzieję, że nasza akcja zasygnalizuje problem, jaki w ostatnim czasie pojawił się w naszym mieście, a porozumienie ponad podziałami politycznymi spowoduje, że nasi mieszkańcy w łatwiejszy sposób będą mogli komunikować się po Przasnyszu. Przasnysz jest Naszą Małą Ojczyzną- każdego z nas, bez wyjątku na poglądy polityczne.

 


Łukasz Miścichowski

Przewodniczący

Federacji Młodych Socjaldemokratów

w Przasnyszu


guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lolka
lolka
7 lat temu

Jestem za, tylko potem wyniknie problem biletu, za ile i czy będą kupować…..tak samo jest w stolicy…..wielu gapowiczów i linie upadają

kazach
kazach
7 lat temu

Moim zdaniem to słaby pomysł Przasnysz jest za małym miastem na komunikację miejską. Mam wrażenie że ludzie którzy oponują za tym chcą bardziej podnieść ,,prestiż” miasta i poprawić własne samopoczucie niż tak na prawdę pomóc miastu się rozwijać. Jest wiele innych bardziej potrzebnych rzeczy z których Przasnysz miałby większy pożytek.

Rob
Rob
7 lat temu

Moim zdaniem to jest bardzo dobry pomysł. Nieraz trzeba się nachodzić z jednego końca miasta na drugi , a tak to w autobus parę minut i się jest na drugim końcu. Popieram : )

Karolina
Karolina
7 lat temu

Przede wszystkim – niech jakis autobus dojedzie do cmentarza w Karwaczu! To nienormalne, żeby nie można było tam się dostać, tylko prosić znajomych o podwiezienie!