Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 22 do 28 czerwca 2016 r.

22.06.2016 r. godz. 1206

Pożar dwóch budynków gospodarczych w Budach Rządowych, gmina Jednorożec. W chwili przybycia straży pożarnej, ogniem objęte były dwa budynki drewniane, kryte papą, oddalone od siebie o około 3m. Wewnątrz budynków znajdowało się drewno opałowe. Pożar stwarzał zagrożenie dla składowanego drewna ok. 32 m3, murowanego budynku mieszkalnego i dwóch budynków gospodarczych. Właściciel przed przybyciem straży pożarnej odłączył zasilanie elektryczne. Strażacy przystąpili do działań ratowniczo-gaśniczych podając trzy prądy gaśnicze wody na palące się obiekty (w tym jeden na dach z podnośnika hydraulicznego) i dwa w obronie budynku mieszkalnego i składu drewna przylegającego do jednego z palących się budynków. W czasie gaszenia pożaru strażacy wykonywali niezbędne prace rozbiórkowe konstrukcji budynków, które utrudniały dostęp do źródła ognia, bądź stwarzały zagrożenie dla ratowników. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległy dwa budynki drewniane, około 230 m3 drewna opałowego, sprzęt stolarski, rowery, spawarka i inne drobne wyposażenie.

24.06.2016 r. godz. 0137

            Pożar odpadów poprodukcyjnych w Sierakowie, gmina Przasnysz. W chwili przybycia straży pożarnej paliła się pryzma odpadów poprodukcyjnych o wymiarach 6x6x3m, która stwarzała zagrożenie dla składowanego w workach pelletu ok. 210 m3, składowanej drewnianej zrębki w pryzmie ok. 780 m3 i ok. 300 ton workowanego peletu drzewnego. Strażacy po około 30 minutach pożar ugasili.

            Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna trzynaście razy usuwała powalone drzewa i konary drzew stwarzające zagrożenie, siedem razy usuwała gniazda owadów błonkoskrzydłych, które stwarzały zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, dwa razy wypompowywała wodę z zalanych obiektów i dwa razy gasiła pożar balotów z sianem i suchej trawy.


Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...