Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 1 do 7 lipca 2015 r.

02.07.2015.r. godz. 1157

Pożar poddasza budynku mieszkalnego drewnianego w miejscowości Dąbrówka Ostrowska gm. Chorzele. W chwili dojazdu straży widoczne było zadymienie na poddaszu. Do gaszenia pożaru, przed przybyciem straży przystąpili mieszkańcy. Strażacy zabezpieczyli miejsce i dogasili pożar. Spaleniu uległa część drewnianej podłogi poddasza.

02.07.2015 r. godz 1529

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych Skoda Fabia i BMW 530 w Przasnyszu na ul. Słowackiego. Do szpitala zabrano pasażerkę Skody Fabia. W chwili dojazdu straży pojazd Skoda znajdował się w rowie a BMW stał na poboczu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili uczestnikom wypadku pomocy przedmedycznej, do chwili przybycia karetki pogotowia podawali poszkodowanej pasażerce tlen. W międzyczasie odłączyli zasilanie w pojazdach i kierowali ruchem.

03.07.215r. godz. 1819

Pożar trawy i zboża na pniu w Bartnikach gm. Przasnysz. Podczas prac polowych wskutek zaiskrzenia maszyny rolniczej doszło do pożaru trawy i zboża. Po przybyciu strażacy podali jeden prąd wody na płonące zboże i drugi w obronie pozostałej części uprawy i lasu. Spaleniu uległo 4 ary trawy i 6 arów zboża.

05.07.2015 r. godz. 0215

Pożar poszycia lasu w Szli gm. Przasnysz. Spaleniu uległo 20 arów poszycia leśnego. W akcji brały udział 3 zastępy straży.

05.07.2015 r. godz. 1721

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Karbówku gmina Przasnysz. Dziewięć osób poszkodowanych (w tym troje dzieci). Do szpitala przewieziono trzy osoby (dwóch mężczyzn i kobietę). W chwili dojazdu straży pożarnej VW Golf leżał na boku w przydrożnym rowie, natomiast fiat Brava stał na kołach poza drogą w polu. Wszystkie podróżujące osoby znajdowały się na zewnątrz pojazdów. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do działań ratowniczych, udzielając poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. W międzyczasie odłączyli zasilanie elektryczne i gazowe w rozbitych samochodach, kierowali ruchem drogowym, usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległy dwa samochody osobowe.

06.07.20175 r. godz.0623

                Dachowanie samochodu osobowego w Lesznie gm. Przasnysz. W chwili dojazdu straży,  samochód leżał na dachu w przydrożnym rowie.  W wypadku poszkodowana została jedna osoba, podróżująca pojazdem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, położeniu warstwy piany pod pojazdem i postawieniu go na koła.

 

06.07.2015 r. godz. 1614

Wypadek busa Mercedesa Sprintera w Romanach-Seborach gm. Krzynowłoga Mała. Samochód wpadł do rowu i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowało 5 osób. Do szpitala zabrano 4 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie w pojeździe i wspomagając Zespół Ratownictwa Medycznego udzielili pomocy przedmedycznej kierowcy samochodu oraz pomagali w transporcie poszkodowanych do karetek pogotowia.

06.07.2015 r.

            W związku z przejściem przez część powiatu silnego deszczu i wiatru strażacy 7 razy usuwali powalone na drogi i linie energetyczne drzewa i konary.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy 25 razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych z miejsc stwarzający zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, trzy razy gasili palące się gałęzie i trawy i jeden raz usuwali konar drzewa z drogi.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments