Gmina Przasnysz: Kolejna inwestycja z unijną dotacją

Gmina Przasnysz niemal do samego końca wykorzystuje czas na realizację inwestycji z pomocą pieniędzy ze „starego” budżetu UE. Choć środki unijne na lata 2007-2013 są praktycznie rozdysponowane – zdążyliśmy jeszcze z tych funduszy wyremontować świetlicę wiejską w Gostkowie.

Dawna remiza strażacka w Gostkowie od lat służyła jako świetlica dla lokalnej społeczności tego sołectwa. Nie da się jednak ukryć, że czasy świetności ten obiekt miał dawno za sobą. Nowym blaskiem budynek zajaśniał dopiero teraz, po gruntownej modernizacji przeprowadzonej dzięki sporej dotacji unijnej.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy z mało reprezentacyjnego budynku świetlica w Gostkowie zamieniła się w piękny obiekt kulturalno-rekreacyjny. Za niemal 245 tysięcy złotych udało się nie tylko wyremontować ściany, wymienić okna i drzwi czy pomalować elewację. Zrealizowana inwestycja wniosła zupełnie nową jakość, która może przełożyć się na wzrost integracji społecznej. Tutejsi mieszkańcy zyskali bowiem przestronny lokal do realizacji najrozmaitszych celów społecznych.

Projekt modernizacji zakładał m.in.: remont dachu, ocieplenie ścian i stropu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, odnowienie węzła sanitarnego, zakup stolików i krzeseł, a także wybudowanie niewielkiego placu zabaw w pobliżu samej świetlicy.

Łączna wartość projektu o nazwie „Modernizacja remizy na potrzeby społeczno-kulturalne w miejscowości Gostkowo” wyniosła 243 384,23 zł. Wysokość dotacji unijnej pozyskanej z programu „odnowa i rozwój wsi” ukształtowała się na poziomie 140 804,00 zł.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, poziom dofinansowania wynosi 75 % kosztów kwalifikowalnych.


 

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...