Dzień otwarty w Jedynce

Dnia 20 marca 2013 r. gościliśmy w szkole naszych przyszłych uczniów wraz z rodzicami. Dzieci miały okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, z którymi spotkają się już od września w pierwszej klasie.

Celem zajęć polonistyczno – matematycznych, które poprowadziła pani Katarzyna Pocztowska, było zapoznanie dzieci i rodziców z formą zajęć zintegrowanych prowadzonych w klasach I – III. Treści nauczania z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej – dzielenie wyrazów na sylaby, czytanie liter i cyfr, rozpoznawanie i nazywanie figur geometrycznych – zostały wplecione w barwną opowieść o szkole. Dzieci, poprzez zabawę, miały możliwość wcielenia się w rolę uczniów i sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności.

Zajęcia społeczno – przyrodnicze „Żyjemy zdrowo i kolorowo” poprowadziła pani Anna Wiechowska – Grzeszczuk, która pokazała rodzicom przy współudziale ich dzieci, w jaki sposób, przez zabawę wdrażać uczniów do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych wskazując wpływ właściwego odżywiania na zdrowie i rozwój człowieka.

         Pani Elżbieta Kucharczyk pokazała gościom lekcje twórczości. Są to zajęcia dodatkowe, pozalekcyjne, które mają na celu wspieranie i rozwój twórczej postawy uczniów oraz kształtowanie umiejętności wyrażania własnych potrzeb.

         Dzieci miały także okazję uczestniczyć w zajęciach integracyjno – muzycznych „W krainie muzyki”, które poprowadziła pani Beata Dusińska. Rodzice zobaczyli jak przez zabawę przy muzyce, w przyjaznej atmosferze, integruje się grupę rówieśniczą, buduje więzi między dziećmi oraz rozwija ich zdolności i umiejętności muzyczno – ruchowe.

         Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci wzięły udział w zajęciach z rytmiki prowadzonych przez panią Dorotę Jaśkiewicz. Miały okazje poćwiczyć przy muzyce, kształcąc i rozwijając koordynacje ruchową.

         Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że spotkanie, będące zapoznaniem ze szkołą, znacznie zmniejszy stres związany z nowym etapem w życiu każdego siedmio czy sześciolatka.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym w pierwszej klasie.


SP1 Przasnysz


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...