Dyrekcja chorzelskiego ZSP wyjaśnia sprawę „niedopuszczania” uczniów do matury!

W sprawie rozbieżnych opinii dotyczących dopuszczania uczniów do matury w Zespole Szkół Powiatowych im. W. Reymonta w Chorzelach głos zabrał Dyrektor szkoły, Krzysztof Milewski.

Szanowni Państwo.

W związku z różnymi opiniami dotyczącymi dopuszczania uczniów do zdawania matury wyjaśniam, że nie istnieje coś takiego jak dopuszczenie do matury. Żaden nauczyciel nie ma prawa nie dopuścić ucznia do matury. Każdy absolwent podejmuje (jako dorosły i pełnoprawny obywatel) decyzję, czy będzie egzamin dojrzałości zdawał i z czego będzie zdawał. Wypełnia deklarację, która jest przechowywana w dokumentacji egzaminu i którą można w każdej chwili sprawdzić. Niemądrą jest decyzja, gdy uczeń z matury rezygnuje, chociaż ma pełne prawo to zrobić. A teraz fakty – w chorzelskim liceum ilość osób nieprzystępujących do matury jest znikoma.

RokLiczba absolwentówLiczba przystępujących do maturyLiczba absolwentów, którzy zdali maturę
2015514846
2016171616
2017353333
20183535Matura w maju 2018

W sumie w okresie sprawowania przeze mnie funkcji Dyrektora Liceum Ogólnokształcące ukończyło 138 osób, z czego do matury przystąpiło lub przystąpi 132 osoby. W ciągu ostatnich dwóch lat wszyscy przystępujący maturę zdali. Nie odpowiadam za okres wcześniejszy, ale obecnie problem niedopuszczania do matury nie istnieje, a dyskusja jest wywoływana sztucznie. – informuje Dyrektor ZSP w Chorzelach, Krzysztof Milewski.

red.

Źródło ZSP Chorzele
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments