ZSP Chorzele: Pyszne Targi Sweet Expo 2017”

1 marca 2017 roku uczniowie ZSP Chorzele uczący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych i kucharz udali się na targi cukiernicze i lodziarskie odbywające się w Warszawie.

Na targach prezentowały się największe i najważniejsze firmy oferujące maszyny i surowce dla cukierników, piekarzy, lodziarzy. „Zaciekawiły mnie maszyny do produkcji ciastek i pralin czekoladowych. Można było zobaczyć jak działa granitor czy miesiarka oraz wiele innych ciekawych urządzeń i maszyn”. – mówi Urszula Zawistowska uczennica klasy I TŻiUG.

Na uwagę zasłużyła wystawa dotycząca tortów okolicznościowych, które były prawdziwymi dziełami sztuki. „Największe wrażenie zrobiły na mnie torty, które były misternie wykonane i zdobione przez prawdziwych artystów”. – zachwyca się Klaudia Płoska uczennica klasy I TŻiUG.

Na licznych stoiskach wystawcy z Polski i ze świata zaprezentowali ciasta, ciastka, lody i desery. Dzięki wielu degustacjom uczniowie odkryli wyśmienite smaki różnych rodzajów lodów i słodyczy.y „Dużym zaskoczeniem dla mnie była ilość i różnorodność lodów na Targach Sweet Expo. Niektóre z nich były po prostu niespotykane, mam na myśli np. lody z czosnkiem i kawą” – mówi Izabela Dymerska uczennica TŻiUG.

Zauroczył nas świat słodkości! Oglądaliśmy, podziwialiśmy i … oczywiście próbowaliśmy. Mieliśmy też okazję przyjrzeć się zmaganiom uczniów szkół cukierniczych w konkursie, w którym tematem przewodnim była rzeka Wisła.

Po wizycie w tym bajkowym świecie udaliśmy się do Galerii „Promenada” na filmy „Porady na zdrady” oraz „Pokot”. „Film „Porady na zdrady” był ciekawy i zabawny. Chętnie poszłabym na niego drugi raz” relacjonuje Aleksandra Tyjewska uczennica klasy TŻiUG.

Wyjazd należy zaliczyć do udanych. Uczniowie zgłębili wiedzę o trendach i nowościach w cukiernictwie oraz przeżyli fascynującą, smakową przygodę.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Kogo nie było, niech żałuje!

Opiekunowie: Monika Kłodowska oraz Ewa Sabina Nowotczyńska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments