Zapraszamy na objazd trasy “Kurpiowskich Piasków” 2013

Już trzeci rok z rzędu odbędzie się na terenie powiatu ostrołęckiego a dokładniej na terenie gminy Rzekuń ogólnopolska impreza kolarska. Tym razem po wschodnich terenach leśnych gminy pojadą kolarze z naszych okolic, województwa a także bardziej odległych miejscowości kraju.

Wyścig odbędzie się w dniu 16.06.2013 r. w miejscowości Ołdaki gm. Rzekuń, ok. 10km od Ostrołęki na terenie Zespołu Szkół.

Start wyścigu nastąpi o godz. 11.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej i o 12:00 dla dorosłych oraz gimnazjalistów i „dla tych, którym jeszcze się chce” (przejechać rowerem)

Ten ostatni wyścig to nowość dla osób niewprawionych, które chcą sprawdzić swoje umiejętności w trudnym leśnym terenie. Dystans, który muszą pokonać kolarscy debiutanci oraz gimnazjaliści to 13km (dwa okrążenia).

Dla dorosłych zawodników na dystansie OPEN będzie do przejechania ok. 32km a dzieci ze Szkoły Podstawowej przejadą 7km na niewymagającej leśnej trasie (dwa okrążenia po 3500m).

Dodatkową atrakcją podczas tegorocznego wyścigu jest wyścig „o złoty dzwonek do roweru” dla przedszkolaków.

W ubiegłych latach czyli Czarnowiec-2011 oraz Kamianka-2012 frekwencja była wysoka i mamy nadzieję, że w Ołdakach znacznie ją pobijemy 🙂

CEL I ZAŁOŻENIA WYŚCIGU Kurpiowskie Piaski

    Popularyzacja kolarstwa, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej.

    Propagowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży i dorosłych.

    Promowanie regionalnych szlaków i miejscowości.

    Promocja powiatu ostrołęckiego i gminy Rzekuń.

    Udział w zawodach może wziąć każdy kto posiada sprawny rower. Zalecanym rowerem jest rower MTB (tzw. „góral”), ponieważ trasa wytyczona będzie po pagórkach i drogach leśnych. Każda startująca osoba musi w dniu zawodów podpisać w Biurze Zawodów stosowne oświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w wyścigu oraz wnieść opłatę startową zgodnie z zapisami w regulaminie.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz przedszkolacy nie wnoszą żadnej opłaty. Dla zgłoszonych drużyn (minimalnie 4-ech zawodników) zastosowano rabaty. Szczegółowo opisane zasady uczestnictwa oraz opłat zamieszczone są w regulaminie na stronie Klubu Kolarskiego 24h.

NAGRODY

    Dla najlepszych zawodników przewidziane są wartościowe nagrody rzeczowe oraz puchary i statuetki w wielu kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn.

Zawodnicy będą walczyć o Puchar Wójta Gminy Rzekuń, o Puchar Starosty Ostrołęckiego oraz o Puchar Prezydenta Ostrołęki. Rozdamy także statuetki dla najmłodszych, najstarszych oraz dla zawodnika z najdalszego zakątka Polski, w sumie prawie 70 pucharów.

W wyścigu „o złoty dzwonek do roweru” wszystkie dzieci zostaną nagrodzone niespodziankami, które ufunduje Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Ostrołęka.

Najlepsi zawodnicy ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ołdakach otrzymają puchar Dyrektora Szkoły za zdobycie mistrzostwa szkoły w kolarstwie MTB.

Zawody w Ołdakach zostaną przeprowadzone dzięki wsparciu realizacji zadania publicznego z Urzędu Gminy w Rzekuniu (nr 4/2013 FPZ.032.15.4.2013) oraz Starostwa Powiatu ostrołęckiego (NR PR.526..1.7.2013.MO).

Pozostałe finansowanie wyścigu dzięki hojności sponsorów.

Zabezpieczenie trasy oraz porządek podczas zawodów zapewni nam Ochotnicza Straż Pożarna w Zabielu oraz dziesiątki wolontariuszy, bez których trudno byłoby sprawnie przeprowadzić zawody a nawet jest to niemożliwe.

Wyścig odbywać się będzie równorzędnie z Piknikiem Rodzinnym “WSPÓLNA SPRAWA – WSPÓLNA ZABAWA” organizowanym przez Zespół Szkół w Ołdakach, na który również zapraszamy.

Wszelkie informacje dotyczące wyścigu, oraz regulamin i formularz zgłoszeń można znaleźć na stronie organizatora www.kk24h.pl

Link do zapisów dostępny jest również na naszej stronie: http://kk24h.pl/imprezy/zapisy/2

Link do trasy: http://www.endomondo.com/workouts/198038318

Nie zwlekaj – zapisz się – zostań mistrzem kolarstwa MTB !

Zapraszamy serdecznie – Klub Kolarski 24h – organizator.

Już dziś zapraszamy na oficjalny objazd trasy wyścigu, który odbędzie się dnia 9 czerwca 2013r. o godz. 15:00 (niedziela)

Zbiórka przy Szkole Podstawowej w Ołdakach.

Zapoznamy się z trasą dla dzieci oraz z trasą dla dorosłych.

Serdecznie zapraszamy.”


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments