Z ostatniej chwili! W Przasnyszu ruszył bezpłatny system wczesnego ostrzegania SMS.

Mieszkańcy Przasnysza już od dziś będą mogli skorzystać z bezpłatnego systemu wczesnego ostrzegania SMS. Aby skorzystać usługi, wystarczy dokonać rejestracji na stronie urzędu miasta, podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. System zapewni nie tylko poprawę bezpieczeństwa przasnyszan, ale umożliwi im uzyskanie informacji o ważnych dla życia miasta sprawach.

– Wykupiliśmy za bardzo niewielkie pieniądze pakiet SMS-ów. Każdy mieszkaniec naszego miasta, który zarejestruje się naszej stronie internetowej, będzie miał możliwość bezpłatnego otrzymywania na swój telefon informacji o pilnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem, np. próbach wyłudzeń metodą „na wnuczka” oraz innych oszustw lub kradzieży. Do przasnyszan trafią również ostrzeżenia o zagrożeniach meteorologicznych oraz informacje o ważnych miejskich imprezach. Będziemy także przypominać o terminach płatności podatków i opłat lokalnych. Chcemy, aby mieszkańcy byli informowani na bieżąco, dlatego zapraszam wszystkich chętnych do rejestracji – mówi burmistrz.

Powstanie sytemu powiadamiania było jedną z przedwyborczych zapowiedzi Łukasza Chrostowskiego, która właśnie wchodzi w życie. Dodajmy, że koszt obsługi nowej usługi jest minimalny. Kwota jaką miasto przeznaczy na ten cel wynosi jedynie 100 zł miesięcznie. Oczywiście korzystanie z sytemu jest dla mieszkańców Przasnysza jest całkowicie darmowe, a rejestracji można dokonać na stronie http://www.przasnysz.um.gov.pl/

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments