Wyjątkowy czwarty etap przasnyskiego ZIMNAR-a.

W sobotę, 25stycznia, wystartował czwarty już etap przasnyskiego ZiMNaR-a. Mimo szaro – burej aury i wiatru na starcie stanęło 71 uczestników.

W biegu na 3,5 km na pierwszym miejscu wśród pań uplasowała się Julia Cichocka z KS Przaśnik Przasnysz z czasem 16.03. To już czwarte zwycięstwo tej młodej zawodniczki. Jako druga dobiegła Monika Majkowska z KS Maków Biega z czasem 17.47. Trzecia na metę dotarła Karolina Borowa z KS Przaśnik Przasnysz z wynikiem 19.04 zamykając miejsca na podium.

Wśród Panów w biegu na 3,5 km zwyciężył Mateusz Czaplicki z czasem 15.04, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Drugi na metę dobiegł Przemysław Borczak z Jednorożec Robi Co Może pokonując dystans w ciągu 15.17 minut. Trzeci natomiast był Mateusz Goliaszewski osiągając wynik 15.19.

Na dystansie na 7 km nie obyło się dziś bez niespodzianek. Na czoło peletonu wysunęli się dwaj uczestnicy, którzy ramię w ramię wbiegli na metę z jednakowym czasem 25.18 zajmując ex aequo pierwsze miejsca. Panowie, o których mowa to Cezary Jaroszewski z KS Maków Biega oraz biegnący po raz pierwszy w tegorocznym ZiMNaRze Damian Świerdzewski z Klubu Następny Krok.
Drugiego miejsca zabrakło tym razem. Trzecie miejsce zaś wybiegał Kacper Waszkiewicz z KS Maków Biega, który pokonał dystans w czasie 29.22.

Wśród Pań pokonujących trasę 7-miu kilometrów pierwsze miejsce zajęła Magdalena Tabaka z KS Przaśnik Przasnysz z czasem 35.33.Chwilę po niej druga na metę dotarła koleżanka z Przaśnika, Marta Smolińska z wynikiem 35.36. Jako trzecia dobiegła solenizantka – Anita Jurkian z KS Przaśnik Przasnysz z wynikiem 39.11, przerywając tym samym kolorową wstęgę, która fantazyjnie trzymali Koledzy z Klubu. Odśpiewano jej gromkie sto lat oraz podrzucano prawie do nieba. W końcu podwójna była to okazja – „18 -te urodziny” i trzecie miejsce w Zimnarze.

Po biegu tradycyjnie rozpalono „połowinkowe ognisko”, przy którym można było się ogrzać, zjeść kiełbaski, wypić gorącą herbatkę i przyjemnie spędzić czas z uczestnikami zimowego biegu.

Źródło KS Przaśnik Przasnysz
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments