„Wyjątkowo spokojny dzień” – premiera filmu z udziałem ofiar i sprawców wypadków.

Film nie powstałby bez uprzejmości i ogromnej chęci współpracy mieszkańców Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego oraz Przasnysza w zakresie działań profilaktycznych. Pisząc „mieszkańców” – mamy na myśli osoby, które zaangażowały się bezpośrednio w powstanie filmu, czyli zdecydowały się na wystąpienie w filmie oraz przedstawienie skutków osobistych, rodzinnych i społecznych wypadku drogowego –informuje podkom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

 

Film to rezultat wspólnej akcji policjantów i samorządowców z Ostrołęki.

– Celem filmu jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach i zminimalizowanie liczby wypadków oraz uświadomienie kierowców, że za każdym wypadkiem kryje się ludzka tragedia. Akcja jest wspólną inicjatywą Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce, prezydenta Ostrołęki oraz starosty ostrołęckiego. Film nie powstałby, gdyby nie odwaga rodzin poszkodowanych oraz sprawców tragicznych zdarzeń z terenu powiatu ostrołęckiego, którzy pomimo bólu zdecydowali się na udział w filmie – dodaje.

Sferą techniczną filmu zajęli się: Piotr Grzyb z ostrołęckiego Radio OKO, Robert Kozera z Robert Causari Studio, ostrołęckie Studio Wysmułek, policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Przytułach Starych oraz Barbara Marzewska z Atelier Sztuki i Agencja Reklamy Hexan z Ostrołęki. Nieocenione wsparcie, bez którego projekt ten nie byłby możliwy do zrealizowania okazał  Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł oraz prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesław
Wiesław
10 miesięcy temu

A jaka jest w tym zasługa Przasnysza? Bo nie bardzo rozumiem..