Wpłacił kilka tysięcy zaliczki na spawarkę – sprzedawca zniknął

Kolejna osoba z naszego regionu została oszukana w sieci. Mężczyzna wpłacił 2000 zł zaliczki na zakup spawarki. Potem kontakt ze sprzedającym się urwał.

 

– Mężczyzna znalazł w sieci atrakcyjną ofertę dotyczącą spawarki. Zainteresowany zakupem skontaktował się ze sprzedającym. Oferta była aktualna, a sprzedający w wiadomości zażądał zaliczki w kwocie 2000 zł. Kiedy mężczyzna przelał pieniądze kontakt ze sprzedającym urwał się. Mężczyzna stracił swoje pieniądze – informuje podkom. Monika Winnik, oficer prasowa KPP Maków Mazowiecki.

Policja apeluje do wszystkich o rozwagę podczas zakupów w sieci.

 

– Zwracajmy szczególną uwagę na to, czy cena towaru nie wydaje się zbyt atrakcyjna. Unikajmy bezwzględnie dokonywania zapłaty za zakupiony towar poprzez różne systemy płatności, które nie pozwalają w żaden sposób zidentyfikować odbiorcę naszej płatności. W przypadku zaistnienia oszustwa, przestępca wybiera nasze pieniądze w każdym miejscu naszego kraju, a pozostaje po nim jedynie numer telefonu komórkowego, który najczęściej jest użytym raz do popełnienia przestępstwa – piszą funkcjonariusze.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments