Wigilia Miejska 2023. Na przasnyskim rynku wystąpiła Kapela Ciupaga [FOTO]

W niedzielę, 17 grudnia na Rynku Miejskim odbył się drugi dzień Jarmarku Bożonarodzeniowego. Głównym punktem wydarzenia była Wigilia Miejska. Po wspólnym podzieleniu się opłatkiem na scenie wystąpiła Kapela Ciupaga.

 

Wigilia Miejska była głównym punktem trwającego od soboty Jarmarku Bożonarodzeniowego. Punktualnie o godzinie 16.00 na scenie pojawili się harcerze, którzy przekazali burmistrzowi Łukaszowi Chrostowskiemu Betlejemskie Światło Pokoju. Następnie przedstawiciele władz lokalnych i wyższego szczebla, a także przedstawiciele instytucji złożyli mieszkańcom świąteczne życzenia. Po poprowadzonej przez proboszczów przasnyskich parafii modlitwie, przyszedł czas na wspólne dzielenie opłatkiem.

Na mieszkańców czekały też wigilijne dania, jak gorący barszcz, czy paszteciki z kapustą i grzybami. O godzinie 17.00 na scenę wkroczyła Kapela Ciupaga. Z głośników popłynęły kolędy i znane bożonarodzeniowe piosenki, oczywiście wszystkie na góralską nutę.

Na rozstawionych wokół rynku stoiskach nabyć można było góralskie produkty, regionalne przysmaki i przetwory, wędliny z wędzarni, sery, pierogi, miody, ręcznie wytworzone słodycze i niepowtarzalne ozdoby.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monia
Monia
2 miesięcy temu

Disco polo na góralską nutę.
Powinno się podobać, a była garstka ludzi…

przasnyszanie 2023
przasnyszanie 2023
2 miesięcy temu
Reply to  Monia

Tak kochają przasnyszanie władze miasta.Tłumy, tłumy, tłumy.Szanowni włodarze, czas na rachunek sumienia.