Warsztaty świąteczne w Filii nr 2 MBP w Przasnyszu

Przez dwa dni MBP gościła najmłodszych czytelników w Filii nr 2 w ramach warsztatów Bożonarodzeniowych. Bibliotekę odwiedzili klasa I b oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu.

Pierwszoklasiści na podstawie wiersza „Mikołaj” Małgorzaty Strzałkowskiej ćwiczyli czytanie ze zrozumieniem, a także bawili się rymami wyszukanymi z tekstu. Aktywność uczniów była ogromna. Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach oraz zabawach ruchowych. Największą radość sprawiła jednak praca plastyczna – prezent dla Mikołaja w postaci własnoręcznie zrobionej kartki w kształcie renifera. Na koniec zajęć dzieci pięknie podziękowały za przeprowadzone warsztaty i złożyły świąteczne życzenia.

Przedszkolaki po wysłuchaniu wiersza Tadeusza Kubiaka pt. ” Wieczór wigilijny ” opowiadały o tradycji i symbolach świąt Bożego Narodzenia. Wykazały się ogromną znajomością potraw wigilijnych oraz kolęd. Z radością przystąpiły do tworzenia kart świątecznych. Ze skupieniem i świąteczną atmosferą dzieci starannie wykonywały swoje prace. A na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć oglądania książeczek z zakresu literatury dziecięcej.

Dziękujemy Paniom: Justynie Krynickiej – wychowawcy klasy I b, Ewie Targońskiej oraz Katarzynie Sitarskiej – wychowawcom dzieci z Oddziału Przedszkolnego za pomoc oraz współpracę, a także dzieciom! Za wspaniałą, przyjazną atmosferę, aktywność i radość wnoszoną do Biblioteki.

MBP Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments