W rzece znaleziono granat moździerzowy

Kolejne znaleziska z okresu II wojny światowej w naszym regionie. Tym razem w rejonie rzeki Orzyc w Makowie Mazowieckim znaleziony został pocisk. Niewybuch do momentu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyła policja.

 

W sobotę, 3 czerwca makowska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące niewybuchu. Na ten natrafiono w Makowie Mazowieckim w rejonie rzeki Orzyc.

– Wysłany na miejsce policjant z grupy minersko – pirotechnicznej makowskiej policji określił, że jest to granat moździerzowy pochodzący z czasów II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyli policjanci – informuje Monika Winnik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

W ostatnim czasie podobne niewybuchy znaleziono w Zamościu. Tam na pozostałości II wojny światowej natrafiono podczas prac drogowych.

 

Policjanci zwracają uwagę, aby w przypadku kiedy natrafimy na niewybuch lub przedmiot go przypominający, nie próbować przenosić go samodzielnie. Nie wolno go także dotykać. Trzeba jak najszybciej powiadomić policję, a miejsce do czasu przyjazdu patrolu oznaczyć.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu

Zapakować, przewiązać kokardą i dać w prezencie Szymczykowi.