W gminie Jednorożec powstaną mapy internetowe z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi

Gmina Jednorożec stawia na turystykę. Wkrótce na jej terenie, pojawią się tablice z kodami QR opisujące najciekawsze miejsca. W dalszych planach jest stworzenie map internetowych GPS z zaznaczonymi na nich szlakami pieszymi i rowerowymi.

 

Utworzenie internetowego przewodnika po gminie Jednorożec z zaznaczeniem szlaków rowerowych i pieszych do wykorzystania w nawigacji to marzenie wójta Krzysztofa Iwulskiego, które zamierza w niedługim czasie zrealizować.

– Pomysł wziął się z zamiłowania do turystyki rowerowej, którą uprawiam na co dzień. Regularnie jeżdżę po gminie, znam jej walory. W obecnych czasach najłatwiejszym sposobem propagowania turystyki i tras turystycznych jest internet. Mam zamiar to zrobić poprzez stworzenie mapy z oznaczonymi szlakami,  które można używać w nawigacji – mówi nam Krzysztof Iwulski.

 

Gmina Jednorożec pewne działania, by takie mapy zostały uruchomione, już podjęła. W ubiegłym roku stworzono plansze z kodami QR, na których znajdują się opisy najbardziej interesujących miejsc w gminie.

W tegorocznych planach budżetowych są też zabezpieczone pieniądze na kontynuację projektu.

– Zamierzam zlecić jakieś firmie opracowanie mapy internetowej GPS. Będą znajdować się na niej szlaki piesze i rowerowe, które są warte odwiedzenia. Szlaki mają być wytyczone w dużej mierze po drogach gminnych. Staramy się je utrzymywać w takim stanie, aby drogi transportu rolnego nadawały się do turystyki pieszej i rowerowej. Projekt rozpoczynamy z własnych środków. W tym roku mamy w budżecie zaplanowaną kwotę 20 tys. złotych na ten cel. Projekt będzie rozwijany wspólnie z organizacjami pozarządowymi, z którymi zamierzamy pozyskać środki zewnętrzne na kolejne etapy tego pomysłu – dodaje wójt gminy Jednorożec.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
1 rok temu

Władza się bawi za publiczne hajsy. Komu to potrzebne?