W Czernicach Borowych pokazali zapomniane polskie zwyczaje

W ramach projektu „Poznaj dawne zwyczaje i zapomniane zawody” we wtorek, 7 listopada odbyła się inscenizacja „Rok w chacie”. W aktorów wcielili się członkowie Koła Gospodyń Wiejskich z Czernic Borowych i Węgry oraz seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów.

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Czernicach Borowych realizuje projekt „Poznaj dawne zwyczaje i zapomniane zawody”, który został dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

W jego ramach, 7 listopada odbyła się inscenizacja „Rok obrzędowy w chacie”, która miała na celu zobrazowanie zapomnianych zwyczajów w Polsce – wśród nich – wieszanie śledzia, pogrzeb żuru, czy palenie Judasza.

W projekcie biorą udział członkowie Koła Gospodyń Wiejskich z Czernic Borowych i Węgry oraz seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów.

Na widowni zasiadały dzieci z Placówki Szkolno – Wychowawczej „Nasze Dzieci” z Czernic Borowych oraz Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych. Widownia była zachwycona nie tylko tematyką przedstawienia, ale także grą aktorską czernickich seniorów.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments